Finansų ministras V. Šapoka: manau, kad nedarbas augs ir toliau

Finansų ministras V. Šapoka: manau, kad nedarbas augs ir toliau


Finansų ministras Vilius Šapoka sako, kad nedarbas Lietuvoje augs ir toliau. Visgi, anot jo, bedarbių skaičiaus augimas nėra ypatingai spartus.


„Nedarbo augimą, atsižvelgdami į dabartinę situaciją, prognozavome. Šiuo metu statistika mus šiek tiek klaidina, kadangi nemaža dalis yra pirmą kartą registravęsi, pavyzdžiui, užsiėmę individualia veikla ir užsiregistravo, kadangi yra apribota tų įmonių veikla.


Jei pasižiūrėtume į įmones, kurios veikė iki karantino, matome, kad tas grynasis rezultatas, kiek žmonių neteko darbo ir kiek buvo priimta, tų bedarbių augimas nėra ypatingai spartus, sudaro apie 10 tūkst.“, – „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ sakė ministras.


Jo manymu, bedarbių skaičius augs ir toliau.


„Manau, kad nedarbas augs ir toliau. Tikiuosi, kad nepasieks labai didelių skaičių, nes darbo vietų išsaugojimas yra vienas iš prioritetinių Vyriausybės uždavinių šiuo laikotarpiu. Raginu verslą pagalvoti apie ateitį, nes darbuotojų išsaugojimas leis, pasibaigus pandemijai, (...) greičiau susigrąžinti konkurencines pozicijas ir grįžti prie normalios veiklos“, – tikino V. Šapoka.


Užimtumo tarnybos vadovė Inga Balnanosienė kiek anksčiau sakė, kad šalyje registruota 10,4 proc. bedarbių.


Vasarį nedarbo lygis šalyje siekė 9,4 proc.


Karantinas Lietuvoje įvestas nuo kovo 16 dienos.