A. Veryga: nė viena šalis nėra pasiruošusi Italijos scenarijui

A. Veryga: nė viena šalis nėra pasiruošusi Italijos scenarijui


Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia, kad nė viena šalis nėra pasiruošusi Italijos atvejui. Pasak jo, šiuo metu Lietuva turi daryti viską, kad toks scenarijus neįvyktų.


„Plitimo sprogimas būna labai greitas, ir labai greitai suserga didelė grupė žmonių, tuomet nebepatempia sveikatos sektorius. Aš dažnai gaunu klausimą, ar Lietuva pasiruošusi koronaviruso iššūkiam, ar sveikatos sistema yra pasiruošusi? Nė viena sistema nėra pasiruošusi Italijos scenarijui.


Tokios šalies iš viso nėra pasaulyje, neegzistuoja toks sveikatos modelis niekur. Norint būti pasiruošus Italijos scenarijui, reikia turėti kelias tuščias ligonines, kurios nieko dabar neveiktų, bet būtų su visu pilnu personalu ir įranga, reikalinga pacientams ventiliuoti, ir kad tos kelios ligoninės nieko nedarytų“, – „Žinių radijui“ sakė A. Veryga.


Pasak jo, karantinas gali valdyti užsikrėtusiųjų skaičių.


„Italija ir kitos šalys, kur staigiai išsprogsta labai daug atvejų, jos negalėjo būti pasiruošusios, nė viena šalis tam nėra pasiruošusi. Tam reikalingas karantinas, kad valdytų tempą ir kad žmonės neužsikrėstų. O jei ir užsikrės, kad tas atvejų skaičius augtų lėtai, kad sistema spėtų suteikti jiems pagalbą“, – teigė jis.


Šiuo metu Lietuvoje patvirtinti 34 COVID-19 atvejai. Vienas iš jų klasterinis koronaviruso atvejis – asmuo užsikrėtė nuo savo šeimos nario, kuris grįžo iš užsienio infekuotas koronavirusu.

REKLAMA


A. Veryga: nebeskelbsime susirgusiųjų lyties bei amžiaus


Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia, kad, norint apsaugoti asmenų duomenis, nuo šiol ministerija nebeskelbs susirgusių koronavirusu (COVID-19) asmenų lyties bei amžiaus.  


„Visada riba labai slidi tarp viešo intereso ir asmens teisės į privatumą. Tai yra ypač jautrūs duomenys, jeigu tai susiję su sveikata. Kas visuomenei yra aktualu, tai kur tie asmenys lankėsi, kad žmonės galėtų identifikuoti, ar žmonės nebuvo kartu. Tuomet izoliuotis, kad galėtų apsaugoti savo artimuosius.


Bet visuomenei nėra didelio skirtumo, ar tas žmogus buvo vyras ir kiek jam buvo metų bei iš kokio miesto jis į tą kavinę buvo atėjęs ir pan. Miestas kaip vieta – svarbi žmonėms, kad žinotų. Bet tikrai ne žmogaus amžius, ne lytis ir t. t. Tai tikrai atsižvelgsim į žmonių ir medikų pageidavimus ir stengsimės apie tas detales jau dabar nekalbėti. Kalbėsime apie skaičius“, – „Žinių radijui“ sakė A. Veryga.


Šiuo metu Lietuvoje patvirtinti 34 COVID-19 atvejai. Vienas iš jų klasterinis koronaviruso atvejis – asmuo užsikrėtė nuo savo šeimos nario, kuris grįžo iš užsienio infekuotas koronavirusu.