A. Armonaitė apie kilusias įtampas koalicijoje: galima diskutuoti, ar partijos gali turėti atskirą nuomonę

A. Armonaitė apie kilusias įtampas koalicijoje: galima diskutuoti, ar partijos gali turėti atskirą nuomonę


Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė teigia nematanti nieko blogo dėl to, kad antradienį vykusio Seimo posėdžio metu palaikė su Vyriausybe nesuderintą, jos kolegos Vytauto Mitalo teiktą siūlymą dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos apgyvendinimo, maitinimo, kultūros, sporto, atlikėjų ir kitoms paslaugoms. Ekonomikos ir inovacijų ministrė tvirtina, kad „laisviečiai“ šiuo klausimu visada buvo nuoseklūs ir koalicijos partnerius apie savo poziciją, kuri skiriasi nuo bendros Vyriausybės linijos, buvo informavę.


„Laisvės partija visada sakė, kad mato prasmę metams pratęsti lengvatą ir tą sakė seniai – ir viešai, ir pasitarimuose. Praėjusiame koalicijos susitikime, kur ir aš dalyvavau, mes indikavome, kad toks pasiūlymas bus ir tikrai nebuvo kažkokio sutarimo daryti kitaip“, – teigė ministrė.


Vakar reaguodamas į koalicijos partnerių elgesį ir kitokį nei tikėtasi balsavimą, konservatorių pirmininkas Gabrielius Landsbergis neslėpė apmaudo. Jis konstatavo, kad PVM balsavimu koalicijos partneriai sudavė smūgį vidiniam pasitikėjimui, todėl bus ieškoma sprendimų, kaip reikėtų bendradarbiauti toliau. „Klausimas nėra uždarytas“, pabrėžė jis.

REKLAMA


„Bus rasti sprendimai, kaip toliau gyvuosim ir toliau dar galim darbų nuveikti. Bet šiandien buvo reikšmingas pasitikėjimo pažeidimas padarytas koalicijoje“, – nurodė ministras.


Savo ruožtu premjerė Ingrida Šimonytė teigė, kad A. Armonaitės balsavimas yra „keistesnis dalykas“, nes ministrė „Vyriausybėje kitokios nuomonės neišreiškė, salėje išreiškė kitokią nuomonę“.


„Pasitaiko tokių dalykų, turbūt, gyvenime. Manau, kad bus Seimo sesijai pasibaigus, ką koalicijai aptarti – kaip ir visada. Dar dveji metai dirbti, turbūt reikia kai kurias aktualijas ir kažkokias pamokas apsitarti. Bet aš retai ką dramatizuoju, tai ir čia nelabai ką dramatizuoju“, – antradienį po biudžeto priėmimo žurnalistams teigė ministrė pirmininkė.


Tačiau pati A. Armonaitė mano, kad diskutuoti galima ne apie koalicijos vienybę ar pasitikėjimą partneriais, bet apie tai, ar frakcijos turi teisę į kitokią nuomonę.


„Galima diskutuoti, ar partijos gali turėti atskirą nuomonę. Man atrodo, kad gali. Kitas dalykas – jau matėme ne viename balsavime, kada kiti klausimai sprendžiami – įvairiai koalicija balsuoja. Aš kažkaip nesureikšminu to – manau, kad nėra tokia didelė drama, kaip gali pasirodyti iš antraščių“, – koalicijos partnerių reakcijas komentavo A. Armonaitė.

REKLAMA


Klausiama, ar toks „laisviečių“ akibrokštas valdančiosios koalicijos kolegoms neatsiskus prieš juos, kai Seimo salėje bus svarstomi Laisvės partijos programiniai klausimai – civilinė sąjunga ar mažo kiekio narkotinių medžiagų dekriminalizavimas – A. Armonaitė akcentavo, kad ir dabar dalis valdančiųjų atvirai oponuoja šiems klausimams. Visgi, ministrė vylėsi, kad bendras partnerių palaikymas nesusvyruos.


„Man atrodo, kad yra svarbu daryti tai, kuo tiki. Jeigu manai, kad lygiateisiškumas šioje valstybėje yra reikalingas ar kad, pavyzdžiui, perteklinės bausmės nežlugdytų jaunų žmonių gyvenimų, matyt, balsuoji pagal sąžinę. Aš to tikiuosi“, – kalbėjo ji.


Prieš priimant 2023 m. biudžeto projektą Seimas nusprendė, kad 9 proc. PVM lengvata maitinimo įstaigoms bus pratęsta metams, o ne iki 2023 m. liepos, kaip siūlė Vyriausybė. Iš valdančiųjų tam pritarė konservatoriai Mykolas Majauskas, Mindaugas Skirtulskas, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Andrius Bagdonas ir devyni Laisvės frakcijos nariai – tarp jų ir ministrė A. Armonaitė. Skaičiuojama, kad dėl to biudžetas kitąmet neteks apie 60 mln. eurų pajamų.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 48 (2022)

    Savaitė - Nr.: 48 (2022)