Premjerė: dėl Seimo priimtos PVM lengvatos reikės mažinti biudžeto išlaidas

Premjerė: dėl Seimo priimtos PVM lengvatos reikės mažinti biudžeto išlaidas


Seimui priėmus 2023 m. valstybės biudžetą, tačiau kartu nutarus 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą maitinimo įstaigoms taikyti dar metus, premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad dėl šio, Vyriausybės nepalaikyto sprendimo reikės pakoreguoti kitų metų valstybės išlaidas.


Be to, akcentuoja premjerė, pasibaigus Seimo rudens sesijoje turėtų įvykti valdančiosios koalicijos susitikimas, kuriame „bus ką aptarti“.


„Biudžetas patvirtintas, pakoreguotos biudžeto pajamos. Manau, kad bus pakoreguotos ir išlaidos, kai Vyriausybė skirstys pagal atitinkamas programas sumas, kadangi Seimas paliko nepakeistą deficitą. Tai reiškia, kad jei Seimas atsisakė keliasdešimties milijonų pajamų, reikės peržiūrėti išlaidų grupes, suplanuotas išlaidas ir tiesiog atitinkama suma sumažinti planuojamas kitų metų išlaidas“, – po 2023 m. biudžeto priėmimo sakė I. Šimonytė.


Prieš priimant 2023 m. šalies išlaidų ir pajamų planą Seimas antradienį nusprendė, kad 9 proc. PVM lengvata maitinimo įstaigoms bus pratęsta metams, o ne iki 2023 m. liepos, kaip siūlė Vyriausybė. Iš valdančiųjų tam pritarė konservatoriai Mykolas Majauskas, Mindaugas Skirtulskas, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Andrius Bagdonas ir devyni Laisvės frakcijos nariai. Skaičiuojama, kad dėl to biudžetas kitąmet neteks apie 60 mln. eurų pajamų.

REKLAMA


I. Šimonytė teigė Vyriausybei prieštaurajančios Seimo bei dalies koalicijos partnerių nuomonės nedramatizuojanti, tačiau teigė, kad parlamento sesijai pasibaigus, valdantiesiems „bus ką aptarti“.


Manau, kad bus Seimo sesijai pasibaigus, bus ką koalicijai aptarti, kaip ir visada. Nes dar dveji metai dirbti, turbūt reikia kai kurias aktualijas, kažkokias pamokas apsitarti. Bet aš retai ką dramatizuoju, tai ir čia nelabai ką dramatizuoju“, – kalbėjo premjerė.


Pasak jos, išsiskyrusios nuomonės nėra priežastis manyti, kad Ministrų Kabinetas prarado paramą parlamente.


Vietoje to, akcentuoja Vyriausybės vadovė, balsavimas dėl PVM lengvatų atskleidė opozicijos „nuoširdumo lygį“, kadangi jai priklausantys parlamentarai buvo linkę pritarti šiai lengvatai, tačiau kartu kritikavo visą biudžeto projektą dėl per didelio deficito ir skolos, tvarių pajamų šaltinių trūkumo.


„Tikrai nematau, Vyriausybė neturėtų paramos Seime ir tikrai PVM lengvatos pratęsimas pusmečiui nėra klausimas, kuris indikuotų, kad nėra paramos Seime“, – pabrėžė I. Šimonytė.

REKLAMA


„Man tai labiau indikuoja, eilinį kartą, mūsų mylimos opozijos nuoširdumo lygį, kuri siūlė daug papildomų išlaidų finansuoti, raudojo, kad trūksta tvarių pajamų, dėl to, kad deficitas ir skola per dideli, bet visiškai lengva ranka buvo nusiteikę balsuoti už PVM lengvatas nesveikam maistui ir sporto klubams“, – tęsė ji.


Antradienį Seimas priėmė 2023 m. biudžeto projektą. Planuojamos biudžeto pajamos kitąmet sieks 15,5 mlrd. eurų, išlaidos – 18,6 mlrd. eurų, o deficitas – 4,9 proc. nuo bendrojo vidaus produkto (BVP). Valdžios sektoriaus skola, kaip skaičiuoja šalies finansų plano rengėjai, sieks 42,9 proc. Šie rodikliai apskaičiuoti remiantis Finansų ministerijos prognoze, kad Lietuvos BVP kitąmet augs 1,4 proc.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 48 (2022)

    Savaitė - Nr.: 48 (2022)