S. Skvernelis neatmeta galimybės interpeliuoti A. Bilotaitę: dabar logiška sulaukti Generalinės prokuratūros atsakymų

S. Skvernelis neatmeta galimybės interpeliuoti A. Bilotaitę: dabar logiška sulaukti Generalinės prokuratūros atsakymų


Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ vadovas Saulius Skvernelis neatmeta, kad po interpeliacijos užsienio reikalų ministrui Gabrieliui Landsbergiui opozicija analogišką procesą inicijuos ir vidaus reikalų ministrei Agnei Bilotaitei. Vis tik, anot jo, opozicijai priklausantys parlamentarai dėl ministrės darbo vis dar laukia Generalinės prokuratūros išvadų.


„Užsienio reikalų ministras jau seniai turėjo būti interpeliuojamas, bet vis atsirasdavo ministrai, kurie užlįsdavo į priekį. Tai kalbant apie Bilotaitės istoriją, manau, yra logiška ir verta sulaukti atsakymų iš Generalinės prokuratūros, kadangi yra ne vienas kreipimasis dėl galimų atitinkamų valstybės pareigūnų, politikų savo darbo neatlikimo arba nekokybiško atlikimo. Ir tada bus galima kalbėti apie tolesnius veiksmus Bilotaitės atžvilgiu“, – penktadienį „Žinių radijui“ sakė S. Skvernelis.


Politikas dar kartą pabrėžia, klausimų kelia ne tik praėjusių metų vasarą vykusios riaušės bei šiais metais Viešojo saugumo tarnybos (VST) vadas Ričardas Pocius atleidimas, tačiau abejoti verčia ir vidaus reikalų ministrės komptencija. atsakymų iš

REKLAMA


„Čia manau ne manęs netenkina A. Bilotaitės kompetencija. Aš manau, kas kritiškai mąsto, girdi ir mato, kaip elgiasi, dalykine kalba kalba, tai mato, kad žmogus apskritai nesupranta, nesuvokia, kokioje pozicijoje yra, nei kas ta sistema yra, tai per du metus galbūt reikėjo išmokti. Bet kalbant apie Vyriausybę, manau, kad po biudžeto priėmimo, dalis opozicijos svarstys klausimą dėl nepasitikėjimo visa Vyriausybe“, – pridūrė jis.


Ketvirtadienį Seimo opozicija surinko parašus užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio interpeliacijai. Politiniai oponentai ministrui parengė beveik 45 klausimus.


Interpeliacija G. Landsbergiui nėra pirmoji – šios Seimo kadencijos metu parlamento mažuma inicijavo jau tris interpeliacijas – energetikos ministrui Dainiui Kreiviui, sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui ir žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui. Visi šie procesai baigėsi valdančiųjų naudai – atsakymams į klausimus buvo pritarta ir ministrai tęsia darbą postuose iki šiol.


Neatmetama, kad netrukus interpeliacija gali būti inicijuojama ir aplinkos ministrui Simonui Gentvilui, bei ekonomikos ir inovacijų ministrei Aušrinei Armonaitei.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 13 (2023)

    Savaitė - Nr.: 13 (2023)