Ramiems vakarams – įdomūs skaitiniai

Ramiems vakarams – įdomūs skaitiniai


Savaitė.lt skaitytojams – 2 knygų, kurios padės turiningai praleisti laisvalaikį, pasiūlymai.


Elin Hilderbrand „Miestelis prie vandenyno“


„Tyto alba“


„Miestelis prie vandenyno“ – istorija apie gandus. Rašytoją Madleną King kūrybinė krizė ištiko blogiausiu metu. Terminas įteikti naują romaną artėja, kaupiasi neapmokėtos sąskaitos, o įkvėpimas neateina. Geriausia Madlenos draugė Greisė viso miestelio pavydui perkuria savo sodą – tai turės būti tikras rojaus kampelis; tačiau svarbiausia, kad prie jo dirba gražuolis kraštovaizdžio architektas.


Ir, nespėjusi nė susivokti, Greisė atsiduria jausmų sūkuryje, kuris gali nušluoti jos ilgametę santuoką. Tačiau ar Greisės romanas negalėtų tapti Madlenos išsigelbėjimu? O jei ji parašytų knygą apie tai, kas vyksta jos geriausios draugės gyvenime? Madlena išsinuomoja butuką mieste, kad galėtų atsiduoti kūrybai. Tačiau kai į jos duris pasibeldžia Greisės vyras Edis, norėdamas papriekaištauti, kodėl ji kreipėsi ne į jį, o į kitą nekilnojamojo turto agentą, po miestelį pasklinda pirmasis gandas... Ar girdėjote, kad Madlena ir Edis suka romaną? O ar girdėjote, kad Greisės dukra, tylioji Houp, permiegojo su savo sesers vaikinu? Ar girdėjote? Vasara Nantakete iškelia viską į viešumą. Regis, ramus ir prabangus miestelis prie vandenyno iš tiesų – tikras širšių lizdas.

REKLAMA


Iš anglų k. vertė Ema Bernotaitė.


Olga Tokarczuk „Praamžiai ir kiti laikai“


Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla


„Kiek pamenu, visuomet norėjau parašyti tokią knygą kaip ši. Sukurti ir aprašyti pasaulį. Tai – istorija pasaulio, kuris, kaip ir visa, kas gyva, gimsta, vystosi ir miršta. Iš jos supratau, kad kiekviena istorija yra tik laiko įrankis ir kad iš esmės laikui ji visai nereikalinga“, – Olga Tokarczuk.
„Praamžiai ir kiti laikai“ – tai romanas apie destruktyvią laiko galią. Jis pasakoja apie išgalvotą Praamžių kaimą, kurio nerasime jokiame žemėlapyje, ir jo mįslingus gyventojus. 84 romano skyreliai – tai „laikai“, primenantys kaleidoskopą, kuriame realizmas susipina su magija.


Iš lenkų k. vertė Vyturys Jarutis.


Daugiau įdomių ir aktualių straipsnių rasite žurnale „Savaitė“. Jį galite gauti tiesiai į savo namus – užsiprenumeravę arba skaityti elektroninę žurnalo versiją.