Atsakingą vartojimą propaguojančiai J. Žižei karantinas – laikas naujų įpročių ugdymui

Atsakingą vartojimą propaguojančiai J. Žižei karantinas – laikas naujų įpročių ugdymui


Kai kuriems karantinas ir būtinybė likti namuose gali virsti tikru išbandymu, tačiau verslininkė ir kūrybininkė Julija Žižė į susidariusią situaciją bando žvelgti kitu kampu. Minimalistinį ir atsakingu vartojimu paremtą gyvenimo stilių propaguojanti moteris šį laikotarpį išnaudoja naujų, sveikų įpročių ugdymui ir kokybiškam laikui su šeima.


Anot J. Žižės, šis laikas – tai pertrauka tiek žmonėms, tiek pasauliui. Įprastai greitame gyvenimo ritme kartais nerandame laiko atsikvėpti ir pasidžiaugti paprastais malonumais. „Šiuo metu ugdau įprotį kasdien paskaityti ir bent 15 minučių skirti tam, kad sužinočiau kažką visiškai naujo. Taip pat bent 40 minučių per dieną aktyviai sportuoju“, – apie šiek tiek pasikeitusią kasdienybę pasakoja verslininkė.


Sakoma, kad norint išsiugdyti naują įprotį, ta pačia veikla užsiimti reikia bent 21 dieną iš eilės. J. Žižė tiki, kad gyvenimui grįžus į senas vėžes, pats kūnas toliau reikalaus aktyvesnio laisvalaikio, atsiras kasdienis noras daugiau judėti ir mokytis.


Kiekvieną dieną su šeima praleidžiamą laiką moteris išnaudoja toms veikloms, kurias kartais tekdavo atidėti dėl laiko stokos. „Kartu su vaikais atliekame įvairias užduotėles, rašome, skaitome, piešiame, daugiau laiko praleidžiame savame kieme ar miške. Dabar galime daryti viską, kam anksčiau pristigdavo laiko“, – pasakoja J. Žižė. Taip pat moteris priduria, kad dienas praleidžiant namuose, maitintis sveikiau yra daug lengviau.

REKLAMA


Nors didžiausią laiko dalį J. Žižė skiria šeimai, knygoms, pabrėžia ir ryšio su artimaisiais svarbą. Pasakodama apie šių dienų realybę, moteris sako, kad bent kelis kartus per savaitę stengiasi susisiekti su šeimos nariais ar artimiausiais draugais.


„Dabar yra tinkamas metas užsiimti saviugda, skirti daugiau laiko šeimai, buvimui su savimi, tačiau stengiuosi nepamiršti ir brangių žmonių. Gyvename tokiais laikais, kai technologijos yra taip išsivysčiusios, kad leidžia mums susisiekti su bet kuriame pasaulio krašte esančiu artimuoju ar draugu bei kitaip palengvina kasdienybę. Mano „Samsung“ išmanusis telefonas primena mažą kompiuterį, todėl vienu metu ne tik galiu patogiai kalbėti per vaizdo skambučius, bet ir užsiimti kita veikla, pavyzdžiui, maisto gamyba ar tvarkymusi“, – juokiasi J. Žižė


Šiuo metu, kai visi parduotuvėse lankomės rečiau, verslininkei puikiai pasitarnauja jos minimalistinis gyvenimo stilius. Anot moters, savo pirkinius reikia atsakingai planuoti ir nepasiduoti impulsyviam apsipirkinėjimui.

REKLAMA


„Visada perku, tik tai kas būtiniausia. Esu išsiugdžiusi įprotį pasverti ir paskaičiuoti, ar perkama prekė bus išties reikalinga. Pastebėjau, kad iš tiesų visko reikia mažiau, nei turime. Jei bent kelias sekundes prieš įsigydami prekę pagalvotume kiek, kam ir kodėl jos reikia, kada ją suvartosime, tuomet taptų lengviau pravalyti savo pirkinių krepšelį“, – pataria verslininkė.


Atsakingą ir saikingą vartojimą propaguojanti J. Žižė sako, kad sąmoningai galvojant apie gamtą ir jai daromą žalą atsisakyti nereikalingų pirkinių tampa visai nesunku, o vėliau įpročiai pasikeičia patys.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 08 (2024)

    Savaitė - Nr.: 08 (2024)