Nuo CV iki darbo pokalbio: kaip panaudoti dirbtinį intelektą ieškant darbo
Greičiau, efektyviau ir tiksliau – kaip ir kitose srityse, taip ir ieškant darbo gerai valdomas dirbtinis intelektas (DI) padeda ir sutaupo laiko.
Inovacijų ekspertas Lukas Keraitis pataria išbandyti nemokamus DI įrankius, kad galėtumėte lengviau susikurti įspūdingą CV ir sėkmingai pasiruošti pokalbiams.
„Vis daugiau darbo paieškos portalų integruoja DI funkcionalumą į savo platformas. Pavyzdžiui, mokama „LinkedIn“ versija leis tiesiog paieškos lange įrašyti, kokios pozicijos dairaisi (pavyzdžiui, „Python programuotojas nuotoliu Vilniuje, alga nuo 3000 Eur“), o paieška, remdamasi DI algoritmais, apibendrins ir pateiks jums rezultatus. Tačiau ieškant darbo su nemokamais DI įrankiais nemažai galima nuveikti ir pačiam“, – sako L. Keraitis.
Anot L. Keraičio, DI yra pravartus įtemptose ir laikui imliose darbo paieškose. Naudojantis juo svarbiausia išlaikyti kritinį mąstymą ir aklai juo nepasitikėti, nekopijuoti atsakymų paraidžiui.
Tobulesnis CV
L. Keraitis rekomenduoja CV juodraštį susikurti savo jėgomis. Jame paminėti savo svarbiausią darbinę patirtį ir unikalius įgūdžius. Kai turėsite pradinį variantą – į pagalbą galima traukti DI.
REKLAMA
„ChatGPT“ arba „Google Gemini“ verta paklausti: „kaip galiu patobulinti savo CV, duok man konkrečių pasiūlymų“. Tuomet galite nukopijuoti gyvenimo aprašymo tekstą arba įkelti jo ekrano nuotrauką. Mokamos abiejų platformų versijos leidžia įkelti patį CV failą. Matydamas ne tik teksto turinį, bet ir CV struktūrą, DI duos tikslesnių įžvalgų.
„Įkėlęs savo CV, gavau keletą labai konkrečių patarimų. Pavyzdžiui, patikslinti savo pasiekimus – vietoje „vedu populiarią tinklalaidę apie technologijas“ įterpti jos klausomumo statistiką, padidinti tarpus tarp eilučių, kitaip formuluoti įgūdžių aprašymą. Be to, man DI iš karto pataisė kelias gramatines ir stiliaus klaidas“, – sako L. Keraitis.
Anot eksperto, aplikuojant į konkrečią darbo poziciją, galima įkopijuoti jos aprašą, kad įrankis geriau pritaikytų jūsų CV konkrečiai darbo vietai.
Motyvacijos įkvėps DI
„Svarbu nepamiršti, kad motyvacinis laiškas turi atspindėti jūsų asmenybę ir unikalią patirtį. Todėl rekomenduoju naudoti DI įrankius kaip įkvėpimo šaltinį, o ne kaip šabloną. Netikrumą mes jaučiame ir per ekraną, todėl rašant motyvacinį laišką ieškokite įkvėpimo su DI, bet nepamirškite įdėti kuo daugiau savęs, išlaikykite autentiškumą“, – sako L. Keraitis.
REKLAMA
Pirmiausia L. Keraitis pataria įkopijuoti darbo pozicijos aprašą ir DI įrankio paklausti, „su kokiais kasdieniais iššūkiais savo darbe susiduria tokioje pozicijoje dirbantis žmogus?“. Taip gausite naudingų įžvalgų, apie ką verta kalbėti motyvaciniame laiške, kad jis būtų įdomus darbdaviui.
Tuomet galima paprašyti įrankio parašyti motyvacinį laišką, skirtą darbui tam tikroje pozicijoje konkrečioje įmonėje. DI padės sklandžiau dėstyti žodžius, pataisys sakinių struktūrą, pasiūlys, kaip atskleisti jūsų stipriąsias puses ir parodyti, kokie jūsų įgūdžiai gali būti vertingi konkrečioje pozicijoje.
Darbo pokalbio simuliacija
Simuliuojant darbo pokalbį DI įrankiai yra itin vertingi, nes jiems lengva įsijausti į bet kokią rolę. Pirmiausia, suteikite DI kuo daugiau informacijos apie savo išsvajotą darbdavį. Supažindinę DI su savo norimo darbo pozicija, paprašykite jo: „tu esi už įdarbinimą atsakingas įmonės darbuotojas ir dalyvauji pirmame mano interviu šiai pozicijai gauti – užduok man dešimt klausimų, kurių galiu tikėtis per pirmą darbo pokalbį“.
Pasirinkite vieną iš sunkesnių gautų klausimų ir paprašykite DI: „pateik tris priežastis, kodėl interviuotojas klausė būtent to, ir duok tris patarimus, kaip teisingai atsakyti ir struktūruoti savo atsakymus. Atsakydamas remkis mano darbo patirtimi“.
„Nepamirškite išbandyti ir „ChatGPT“ programėlių, vadinamų GPT (jas rasite kairėje meniu pusėje, „Explore GPTs“). Pavyzdžiui, ši programėlė jau buvo naudojama daugiau nei 50 tūkst. kartų, todėl iš jos galite tikėtis naudingų patarimų. Šių programėlių privalumas yra tas, kad jos skirtos konkrečiai temai, šiuo atveju – darbo paieškai, tad jų atsakymai bus tikslingesni, be nereikalingų nukrypimų į kitas temas“, – pastebi L. Keraitis.
Jūsų šypsenos DI nepakeis
Pastaruoju metu itin aktyviai reklamuojamos programėlės, į kurias įkėlus portretą, šis paverčiamas kokybiška profesine nuotrauka, tarsi būtų fotografuota profesionalioje studijoje. L. Keraitis siūlo aklai šiomis reklamomis nepasitikėti ir renkantis nuotrauką išlikti senamadiškais.
„Išbandžiau ne vieną panašią profesinių nuotraukų generavimo programėlę ir visų jų kokybė kol kas nėra ideali. Jose vis dar lieka animacijos požymių, nors ir nežymiai, bet pakeičiami veido bruožai. Žmogaus akis tam itin jautri ir labai greitai aptinka DI paliktus pėdsakus. Kartais net ir mokamos tokių programėlių versijos kelia klausimų dėl asmens duomenų saugumo“, – įspėja inovacijų ekspertas.
L. Keraitis pabrėžia, kad ieškant darbo, ypač aukštesnių pozicijų, profesionalios nuotraukos palieka geresnį įspūdį. Teigiamam įvaizdžiui sukurti dažniausiai užtenka paprastos, geros kokybės nuotraukos, darytos šviesiame fone. Svarbiausia – nuoširdi jūsų šypsena, kurios DI įrankiai tikrai nepakeis.
Pranešimas spaudai.
Panašios naujienos:
-
-
Paskutiniai numeriai
-
-
Savaitė - Nr.: 36 (2024)
-
Anekdotas
– Nusipirkau butą naujame name, nebrangiai, bet garso izoliacija tokia, kad girdžiu, kaip kaimynas telefonu kalba!
– Tai tau dar pasisekė: pas mus girdisi, ką kaimynui pašnekovas telefonu atsako. -
-