Troškūnuose sukurtas meno tiltas tarp Lietuvos ir Sakartvelo

G. Vaičio nuotr.


Istoriniame Troškūnų Švč. Trejybės bažnyčios ir vienuolyno ansamblyje įspūdingu renginiu pasibaigė ketvirtasis tarptautinis dailininkų pleneras „Atradimai‘23”, šiemet subūręs trylika menininkų iš Lietuvos ir Sakartvelo. Parodos atidarymo proga pianistas Petras Geniušas atliko improvizacijomis žavingą fortepijoninės muzikos programą bažnyčioje, vienuolyno kiemelyje koncertavo aktorė ir dainininkė Rasa Rapalytė, o plenero darbų parodoje buvo pristatyta daugiau nei penkiasdešimt tapybos, grafikos ir akvarelės darbų.


„Labai džiaugiamės kūrybingu ir produktyviu pleneru Troškūnuose. Dešimt dienų trylika menininkų sukūrė labai gražių, stiprių darbų ir džiaugsminga tai, kad yra Dievo pažymėtų žmonių. Žmonių, kurie gali kurti ir žmonių, kurie gali džiaugtis tuo, kas sukurta. Dievo pažymėti žmonės – tai ir kūrėjai, ir tie, kurie priima jų sukurtus darbo vaisius bei atvira širdimi džiaugiasi tomis dieviškumo apraiškomis žmonėse“, – po plenero įspūdžiais dalinosi klebonas Saulius Filipavičius.

REKLAMA


Anot plenero organizatorės Eglės Jasutės, svarbu paminėti tai, kad kiekvienais metais vis stipriau mezgasi tarptautiniai ryšiai, atveriantys naujas bendradarbiavimo galimybes Lietuvos ir užsienio kūrėjams. Šiais metais buvos sustiprintas santykis tarp Lietuvos ir Sakartvelo meno pasaulių.


„Troškūnuose vykęs tarptautinis dailininkų pleneras “Atradimai’23” – tai ypatinga patirtis ir vienas svarbiausių renginių , įvykusių mano kūrybiniame kelyje. Didelė laimė buvo čia sutikti išskirtinius meno profesionalus, nuostabius žmones, dalintis su jais kiekviena diena, šalia kurti meno darbus ir būti itin sakralioje vietoje. Per dešimt dienų praleistų Troškūnuose, savo individualumu, charakteriais, visi dalyviai sukūrė nepakartojamą atmosferą, kurios dalimi turėjau galimybę būti ir aš.


Ši ypatinga patirtis išliks mano atmintyje visa gyvenimą. Kiekvienas momentas buvo aukščiausio lygio: plenero vieta, aplinka, kūrybinis procesas, meno darbų ekspozicija, parodos atidarymo renginys. Visa tai labai svarbu menininko gyvenime. Diena po dienos mano meilė Lietuvai vis auga ir stiprėja, jaučiuosi ypatingai. Myliu šią šalį, kuri, aišku, palaiminta nuostabiais žmonėmis, kurie savo gera energija ir meile sukūrė šį tarptautinį menininkų projektą. Tai naujas ir labai stiprus tiltas tarp Lietuvos ir Sakartvelo“, – kalbėjo menininkė iš Sakartvelo Mariam Shakarashvili.

REKLAMA


Paroda veiks iki rugsėjo mėnesio, kur eksponuojami Eugenijaus Varkulevičiaus – Varkalio, Gintaro Zubrio, Arturo Savicko, Loretos ir Ričardo Zdanavičių, Vytauto Poškaus, Mariam Shakarashvili, Mariam Odishvili, Julia Sanikidze, Natalia Lashkhi, grafikų Žydrūno Šlajaus ir Austės Kabašinskienės, akvarelininkės Daivos Šlajienės darbai.


Partnerių turinys.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 48 (2023)

    Savaitė - Nr.: 48 (2023)