Į valstybės finansuojamas sveikatos priežiūros studijų vietas siūloma priimti 199 asmenų daugiau

Į valstybės finansuojamas sveikatos priežiūros studijų vietas siūloma priimti 199 asmenų daugiau


Nacionalinės sveikatos sistemos specialistų rengimo valstybinio užsakymo formavimo komitetas (VUK) pateikė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai (ŠMSM) siūlymą dėl valstybės finansuojamų vietų 2023–2024 mokslo metams. Į valstybės finansuojamas studijų vietas siūloma priimti 199 asmenų daugiau nei šiais mokslo metais.


ŠMSM bei Vyriausybei pritarus, kitais mokslo metais sveikatos priežiūros specialistus rengiančiose valstybės finansuojamose programų ir studijų vietose galės studijuoti 2 713 žmonių.


Studijoms ir vientisosioms studijoms siūloma skirti 114 valstybės finansuojamų vietų daugiau, nei 2022–2023 mokslo metais buvo priimta, iš jų vientisosioms medicinos krypties studijoms siūloma skirti 20 valstybės finansuojamų vietų daugiau, farmacijos studijoms – 10 vietų daugiau, pažymima pranešime.


Į valstybės finansuojamas profesinio mokymo programas numatyta priimti 85 asmenimis daugiau. Prioritetas skiriamas šiuo metu labiausiai trūkstamų specialistų – slaugytojų – parengimui.


SAM primena, kad asmenys, įstoję į valstybės nefinansuojamas programas, studijas ar rezidentūros studijas, gali sudaryti sutartį su sveikatos priežiūros įstaiga, kuri įsipareigotų finansuoti studijų kainą arba taikyti kitas skatinamąsias priemones, o mokinys, studentas ar gydytojas rezidentas po studijų baigimo įsipareigotų įstaigoje dirbti sutartą laikotarpį.

REKLAMA


SAM taip pat ragina prisidėti kiekvieną įstaigą, siekant pritraukti sveikatos priežiūros specialistus.


„Skatiname įstaigas inicijuoti bendradarbiavimą tarp savivaldybių, aukštųjų mokyklų ir įstaigų, identifikuoti studentus, kilusius iš regiono, ir jų studijų metu užmegzti ryšį, iš anksto pradėti kalbėti apie ateities darbo perspektyvas ir skatinimą grįžti į gimtąjį regioną“, – rašoma pranešime žiniasklaidai.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 05 (2023)

    Savaitė - Nr.: 05 (2023)