Dėl Covid-19 planuoja sugriežtinti keliavimą iš Kinijos į Europą: Lietuvos tiesiogiai tai kol kas neliečia

Dėl Covid-19 planuoja sugriežtinti keliavimą iš Kinijos į Europą: Lietuvos tiesiogiai tai kol kas neliečia


Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad dėl Covid-19 padėties Kinijoje yra svarstoma atnaujinti patikrų ir testavimo praktiką keliaujantiems iš Kinijos į Europą.


Tai buvo aptarta šiandien, Europos Sąjungos (ES) Sveikatos saugumo komiteto posėdyje, praneša ministerija.


Komiteto svarstyti klausimai buvo kaukių dėvėjimas keliautojams, vykstantiems iš Kinijos, nuotekų iš lėktuvų, atskridusių iš Kinijos, stebėsena, keleivių, skrendančių tiesioginiais skrydžiais iš Kinijos, testavimas dėl Covid-19, keliautojų, atvykusių iš Kinijos į ES, patikra, pateikiant neigiamą Covid-19 testą arba pasveikimo ar skiepijimo pažymėjimą bei toliau tęsiama sekoskaita ir epidemiologinė priežiūra, toliau rekomenduojama vakcinacija nuo Covid-19 ligos.


Kaip skelbiama pranešime žiniasklaidai, ES šalys narės pritarė koordinuotam požiūriui, dauguma šalių pritarė siūlytoms priemonėms, tik kaukių dėvėjimą siūloma numatyti rekomenduojamą, o ne privalomą. Taip pat daugiau diskusijų kelia klausimai, susiję su keliautojų testavimu.


Diskusijos dėl priemonių ir toliau bus tęsiamos trečiadienį, kol galiausiai bus priimtos bendros ES rekomendacijos.


Sveikatos apsaugos ministerija dalyvaus bendrose diskusijose ir spręs dėl jų tinkamumo Lietuvai. Šiai dienai, kadangi didžioji dalis priemonių siūloma taikyti tiesioginiams skrydžiams ir šių skrydžių keleiviams, jie Lietuvos tiesiogiai neliečia. Kaip ir iki šiol, gyventojams rekomenduojama pasiskiepyti Covid-19 vakcinomis.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 48 (2023)

    Savaitė - Nr.: 48 (2023)