Kas padės atsikratyti paburkusių paakių?

Kas padės atsikratyti paburkusių paakių?


Sakoma, kad akys yra sielos veidrodis. O odos aplink akis priežiūra yra raktas į tikrąjį jų grožį. Švelni ir gležna paakių oda reikalauja ypatingo dėmesio bei priežiūros. Šioje vietoje oda yra plonesnė ir jautresnė nei likusi veido dalis, todėl būtent čia dažniau atsiranda smulkios raukšlelės, paburkimai bei tamsūs ratilai. Tad kaip prižiūrėti paakių odą, kad visuomet atrodytumėte pailsėjusi ir gaivi?


Patarimais dalijasi kosmetologė, salono „Grožio sodas“ įkūrėja Irmina Kazlauskienė.


Svarbiausia – teisingas valymas ir apsauga nuo saulės

Pasak kosmetologės, kone vienas svarbiausių dalykų, į kurį būtina atkreipti dėmesį – teisingas akių valymas. Ji pabrėžia, kad tam reikėtų naudoti švelnų prausiklį, specialiai sukurtą jautriai akių zonai.


„Švelniai įmasažuokite valiklį, tada nuplaukite drungnu vandeniu. Netrinkite, netempkite odos valant akis. Tai gali sudirginti odą. Nepamirškite palepinti savo paakių odos geros kokybės serumais ir kremais. Ieškokite produktų, kurių sudėtyje yra tokių ingredientų kaip hialurono rūgštis, peptidai, antioksidantai, vitaminai C ir E, kurie drėkina, stangrina bei apsaugo odą. Švelniai užtepkite šiuos produktus bevardžiu pirštu, lengvai bakstelėdami nuo vidinio iki išorinio akies kampo“, – teigia I. Kazlauskienė.

REKLAMA


Specialistė priduria, kad ne ką mažiau svarbu nepamiršti ir apsaugos nuo saulės. Kosmetologė primena, kad būtina naudoti SPF, nešioti akinius nuo saulės – tokia paakių apsauga nuo žalingų UV spindulių padės išvengti priešlaikinio senėjimo, pigmentinių dėmių ir kitos su saulės spinduliais susijusios žalos.


Paakių paburkimui mažinti rekomenduojama pasitelkti natūralias priemones


Net ir tinkamai prižiūrint paakių odą, kartais pasitaiko rytų, kai vis dėlto nubundame paburkusiais paakiais. I. Kazlauskienės teigimu, vienas efektyviausių būdų, padėsiančių greitai sumažinti paburkimą – šalti kompresai.


„Norėdami greičiau sumažinti paburkimą, užsidėkite šaltą kompresą. Vatos diskelius arba švarų rankšluostuką suvilgykite šaltame vandenyje (galite palaikyti šaldytuve). Užmerkę akis laikykite 5–10 minučių. Šalta temperatūra padeda susiaurinti kraujagysles ir mažina patinimą“, – tvirtina specialistė.


Paakių paburkimo mažinimui gali pasitarnauti ir arbatos maišeliai bei agurko griežinėliai.


„Atšaldyti arbatos maišeliai, ypač tie, kurie turi kofeino, yra dar viena puiki ir natūrali priemonė, padėsianti sumažinti paburkimą. Du arbatos maišelius (žaliosios arba juodosios arbatos) užplikykite karštu vandeniu, tuomet išimkite ir palikite atvėsti šaldytuve. Kai atvės, uždėkite po vieną arbatos maišelį ant kiekvienos akies ir palikite 10–15 minučių. Arbatoje esantis kofeinas padeda sutraukti kraujagysles ir mažina patinimą, o antioksidantai suteikia papildomos naudos odai.

REKLAMA


Taip pat galima naudoti ir agurkų griežinėlius. Dar nuo senų laikų jie buvo populiari priemonė paburkusių paakių mažinimui. Ant užmerktų akių reikėtų uždėti plonus atšaldyto agurko griežinėlius ir palaikyti juos 10–15 minučių. Agurkuose yra antioksidantų ir daug vandens, kurie gali padėti nuraminti ir drėkinti gležną odą aplink akis, sumažinti paburkimą bei vėsinti“, – sako kosmetologė.


Masažas, drėkinimas ir kokybiškas miegas – geriausi paakių zonos draugai

I. Kazlauskienė primena, kad reikėtų nepamiršti ir švelnaus akių masažo. Jis ne tik padės sumažinti paburkimą, bet ir pagerins kraujotaką.


„Masažas aplink akis gali padėti pagerinti kraujotaką ir sumažinti skysčių kaupimąsi, kartu veiksmingai sumažinant ir paburkimą. Bevardžiu pirštu švelniai spauskite sritį po akimis, pradėkite nuo vidinių kampų ir sukamaisiais judesiais lėtai judėkite į išorę. Pakartokite keletą kartų kiekvienai akiai. Masažą galite sustiprinti naudodami nedidelį kiekį lengvo, drėkinančio paakių kremo“, – teigia specialistė.


Pasak kosmetologės, būtent paakių zonos drėkinimas yra vienas esminių veiksnių, padėsiančių atsikratyti paburkusių paakių.


„Vienas iš svarbiausių veiksnių mažinant akių paburkimą yra tinkamas drėkinimas ir pakankamas miegas. Dehidratacija ir miego trūkumas gali sustiprinti patinimą, todėl stenkitės kasdien išgerti pakankamą kiekį vandens ir pirmenybę teikite geram bei kokybiškam nakties miegui. Taip pat labai svarbu prieš miegą nevalgyti sūriai bei negerti daug skysčių. Tai irgi gali daryti įtaką akių bei paakių paburkimui. Saugokite gležną paakių odą. Gerkite pakankamą kiekį vandens, valgykite subalansuotą maistą, judėkite. Būkite sveiki ir gražūs“, – patarimais dalijasi I. Kazlauskienė.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 48 (2023)

    Savaitė - Nr.: 48 (2023)