5 klausimai, kaip pasiruošti šaltajam metų sezonui

5 klausimai, kaip pasiruošti šaltajam metų sezonui


Už lango vis labiau šąla oras, o kaip pasiruošti šaltajam periodui, kad išliktume sveiki ir energingi? Apie ligų profilaktiką ir organizmo stiprinimą pasakoja šeimos gydytoja Elena Šuke.


– Kaip pasiruošti šaltajam metų periodui?

– Specialaus pasiruošimo žiemai tikrai nereikia – mūsų organizmai pakankamai pripratę prie metų laikų kaitos, nes tai vyksta kasmet. Žinoma, reikėtų pasirūpinti tinkama avalyne ir rūbais, kad atėjus pirmiesiems šalčiams nesušaltume, kelis mėnesius prieš rudenį pradėti vartoti vitaminus ir žuvų taukus, bei tinkamai gydyti lėtines ligas.


– Kaip sustiprinti imunitetą?

– Iš esmės imuniteto stiprinti nei galima, nei reikia. Per stiprus imunitetas sukelia autoimunines ligas ir visiškai neapsaugo mūsų nuo aplinkos patogenų. Reikėtų tik pagelbėti imunitetui organizmą grūdinant – eiti į pirtį, maudytis po kontrastiniu dušu. Taip pat gerai imuniteto veiklai labai svarbu ir sveikas gyvenimo būdas – valgyti daug vaisių ir daržovių, žuvies, nerūkyti, vengti alkoholio, vartoti tik reikiamus vaistus, nepiktnaudžiauti vaistais nuo skausmo ar peršalimo.

REKLAMA


– Kokius profilaktinius tyrimus rekomenduojama atlikti prieš žiemą?

– Profilaktinius tyrimus kartą per metus reikėtų atlikti visiems, nepriklausomai nuo metų laiko. Tai būtų – bendras kraujo tyrimas, bendras šlapimo tyrimas, lipidograma, gliukozė, vitamino D kiekis, kepenų fermentai. Moterims svarbu profilaktiškai tikrinti skydliaukės hormonus, o vyrams – prostatos specifinio antigeno (PSA) kiekį.


– Kokius vitaminus ar maisto produktus reikėtų įtraukti į savo racioną?

– Visos naudingosios medžiagos gerokai greičiau ir efektyviau pasisavinamos iš maisto nei iš vitaminų tabletės. Todėl reikėtų stengtis, visų pirma, sveikai ir pilnavertiškai maitintis – valgyti kuo daugiau šviežių vaisių ir daržovių, ypač vietinių. Šaltuoju metu tinka ir namuose raugintos daržovės, nes jose gausu vitamino C ir probiotikų. Patariama valgyti kuo daugiau žuvies ir mažinti mėsos vartojimą, nepamiršti grūdinių kultūrų. Labai svarbu atkreipti dėmesį ir į pridėtinio cukraus kiekį produktuose ir ypač vengti tų, kurių sudėtyje cukraus daug. Iš papildų nuolat vartoti reikėtų tik žuvų taukus, o kadangi dažnam lietuviui trūksta vitamino D – vartoti ir jį. Tinkamą vitamino D kiekį paskirs šeimos gydytojas, atlikus kraujo tyrimą.

– Ar sveiko maisto ir sporto rutinos pakanka gerai emocinei savijautai užtikrinti tamsiuoju metų periodu? Kaip išlikti geros nuotaikos ir energingiems?

– Sveikas maistas ir reguliarus fizinis aktyvumas yra neatsiejami nuo geros emocinės savijautos, tačiau to gali ir nepakakti. Svarbu laikytis ir darbo ir poilsio režimo. T. y., nedirbti iki vėlaus vakaro ar savaitgaliais, o laisvą laiką išnaudoti poilsiui, judėjimui ir buvimui su artimaisiais. Taip pat galima naudoti ir specialias dienos šviesos lempas, kurios, moksliškai įrodyta, gerina emocinę savijautą tamsiuoju metų laiku. Šių priemonių gali neužtekti žmonėms, kenčiantiems nuo polinkio į depresiją ar nerimo sutrikimų. Jei tamsiuoju periodu kasmet pasidaro emociškai sunku – dar vasarą reikėtų pradėti lankytis pas psichoterapeutą ir atlikti taip vadinamą „emocinę higieną“. Reguliariai lankytis pas odontologus jau išmokome, o dabar metas atkreipti dėmesį į tai, kaip jaučiamės.