PSO įspėjo, kad naujasis koronavirusas gali niekada neišnykti

PSO įspėjo, kad naujasis koronavirusas gali niekada neišnykti


Naujasis koronavirusas „gali niekada neišnykti“ ir pasaulio gyventojai turės išmokti gyventi su juo, įspėjo Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), praneša BBC.


Kai kurioms pasaulio šalims pradėjus švelninti karantino priemones ir kitus apribojimus, įvestus siekiant sustabdyti naujojo koronaviruso plitimą, PSO įspėjo, kad šis virusas gali niekada nebūti visiškai išnaikintas.


Pernai gruodį Kinijos Uhano mieste prasidėjęs naujojo koronaviruso sukeliamo susirgimo protrūkis išplito į daugumą pasaulio šalių. Nuo to laiko visame pasaulyje juo užsikrėtė daugiau kaip 4,3 mln. žmonių, beveik 300 tūkst. žmonių mirė.


„Šis virusas gali tapti dar vienu endeminiu virusu mūsų bendruomenėse ir jis gali niekada neišnykti“, – per virtualią spaudos konferenciją Ženevoje sakė PSO nepaprastųjų sveikatos situacijų programos vadovas daktaras Mike’as Ryanas.


„ŽIV neišnyko – bet mes susitaikėme su šiuo virusu“, – teigė jis.


M. Ryanas pabrėžė, kad net jeigu bus sukurta vakcina, virusui kontroliuoti reikės didelių pastangų, ir kaip pavyzdį pateikė kitas ligas, tokias kaip tymai, kurie neišnyko, nors ir yra sukurti skiepai.

REKLAMA


PSO ekspertas: pasaulio dar laukia ilgas kelias kovoje su COVID-19


Pasauliui „dar reikia dėti labai labai daug pastangų“, kad būtų sukontroliuota naujojo koronaviruso pandemija, nepaisant fakto, kad dauguma šalių jau žengia pirmuosius žingsnius normalaus gyvenimo atkūrimo link, teigė Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) nepaprastųjų sveikatos situacijų programos vadovas daktaras Mike’as Ryanas, skelbia „Reuters“.


Daktaro M. Ryano teigimu, koronaviruso infekcijos (COVID-19) grėsmė išlieka didelė „nacionaliniu, regioniniu ir pasauliniu mastu“.


M. Ryanas pridūrė, kad šalys, kuriose mažėja naujų užsikrėtimų skaičius, privalo išlikti budrios.


Naujausiais duomenimis, pasaulyje naujuoju koronavirusu užsikrėtė beveik 4,4 mln. žmonių, 1,6 mln. iš jų pasveiko. Visame pasaulyje nuo ligos mirė 295 155 asmenys.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 08 (2024)

    Savaitė - Nr.: 08 (2024)