Naujai atgimęs S. Dariaus ir S. Girėno stadionas Kaune netruks sulaukti įkurtuvių

Naujai atgimęs S. Dariaus ir S. Girėno stadionas Kaune netruks sulaukti įkurtuvių


Kauno Ąžuolyno pašonėje esančiame S. Dariaus ir S. Girėno stadione jau atlikta apie 85 procentus statybos darbų, tad gyvenama artėjančių šio objekto pabaigtuvių nuotaikomis.


Didžiausias šalyje stadionas „įgauna formą“, tuoj bus klojama aikštės veja ir tiesiamas bėgimo takas aplink ją bei tvirtinami fasado akcentai – specialiai šiam projektui gamintos ilgaamžės aliuminio lamelės. Stogu dengtose tribūnose baigta montuoti tūkstančiai kėdžių. Dabar pagrindiniai yra fasado ir vidaus apdailos darbai.


Visiškai paruošti pagrindai žaliai vejai ir bėgimo takams. Laukiama dar kiek šiltesnių orų, ir jau gegužę aikštė turėtų tapti žalia. Įkurtuvės tiek čia, tiek greta rekonstruojamojoje legendinėje Kauno sporto halėje, taip pat iš pagrindų atnaujintoje Sporto gatvės erdvėje numatomos vasarą, teigia Kauno miesto savivaldybės administracijos atstovas Mindaugas Drąsutis.


Matydami šiandienį bendrą vaizdą, miesto vadovai neabejoja, kad tai bus ypatingas objektas Kaunui ir visai Lietuvai. Ketvirtąją UEFA kategoriją atitiksiančiame daugiafunkciame sporto centre vyks ne tik aukščiausio lygio futbolo rungtynės, bet ir didieji koncertai bei kiti renginiai.

REKLAMA


O kol kas statybos čia vyksta visu pajėgumu, kasdien stadione darbuojasi iki pustrečio šimto darbininkų. Būsimoje futbolo aikštėje išvedžiota apie 33 km šildymo vamzdelių. Žalia veja turės automatinę laistymo sistemą, atitiks aukščiausius standartus. Varžybos čia galės vykti ištisus metus. Stadione suplanuota įrengti keturias atramas prožektoriams ir sumontuoti kelis šimtus šviestuvų virš tribūnų.


Užbaigus greta vykstančias uždaro maniežo statybas, ateityje S. Dariaus ir S. Girėno stadionas pretenduos ir į tarptautinius lengvosios atletikos čempionatus.


Atkreiptinas dėmesys į unikalius stadiono apdailos elementus. Tarpukariu per nepilnus vienerius metus pastatytą, o šiais laikais iš pagrindų atstatytą stadioną Kauno Žaliakalnyje dengs išskirtiniai fasado elementai. Pagal pirminį projekto autorių sumanymą, apdailą turėjo sudaryti medienos fragmentai, tačiau dėl itin jautrių priešgaisrinės apsaugos reikalavimų nuspręsta pereiti prie praktiško ir ilgaamžiško sprendinio – išskirtinai šiam projektui paruoštų aliuminio gaminių.

REKLAMA


„Medinį fasadą reikėtų dengti ugniai atspariomis medžiagomis. Tokiai apdailai reikalinga preciziška nuolatinė priežiūra, o bendras plotas čia yra išskirtinio dydžio. Aliuminio lamelės – ilgaamžiškesnis ir patvaresnis sprendimas. Be to, pasitelkiant šviesos projekcijas, jos leis kur kas geriau išnaudoti galimybes keisti fasado spalviškumą, vykstant įvairiems renginiams“, – teigė projekto autorius, architektas Tomas Kuleša.


Darbai sparčiai pasistūmėjo ir šalia stadiono esančioje Sporto gatvėje. Nuardžius senąją dangą ir nugriovus nuo sovietmečio užsilikusius statinius, atnaujintos požeminės komunikacijos. Pradėta kloti specialiai šiam objektui sukurta individualių formų danga. Grindinyje bus integruota keli kilometrai LED apšvietimo juostų.


„Vakarais čia daugiau jaukumo sukurs dviejų tipų šviestuvai: vieni bus žeminti, kiti – plastiškų formų stulpai. Naujasis aikštės grindinys savo išsidėstymu primins ąžuolo lapo struktūrą, o grūdinto plieno borteliai kraštuose atkartos jo formas. Išryškinant miesto ir gamtos sąsajas, kietoje betono plokščių dangoje bus suformuoti vejos intarpai, o pakraščiuose – tolygūs perėjimai į žalią veją.


Ąžuolo lapo motyvą pasirinkome dėl ryšio su šalia besiribojančiu Ąžuolyno parku, o pats motyvas simbolizuoja tautos vienybę ir stiprybę. Atsisakius nereikalingų statinių, pasikeis erdvės urbanistinė kompozicija, Sporto gatvės prieigos nuo Parodos gatvės taps atviresnės. Atsivers vaizdas ir į patį Ąžuolyną. Taip bus sukurtas betarpiškas vizualinis ryšys tarp parko ir aikštės“, – pasakojo architektas T. Kuleša.Rekonstruojamoje Sporto gatvės aikštėje numatyta įrengti ir Šlovės alėją nusipelniusiems sportininkams pagerbti. Taip pat suplanuoti dviračių stovai, kiti mažosios architektūros elementai.


Stadiono ir Ąžuolyno pašonėje esančios erdvės atnaujinimą planuojama baigti jau šią vasarą. Duris atvers ir rekonstruota Kauno sporto halė. Prie pabaigos artėja ir Ąžuolyno parko tvarkybos darbai, ruošiamasi Dainų slėnio rekonstrukcijai, primena Savivaldybės atstovas Mindaugas Drąsutis.