Kaip prižiūrėti nagus, kad nesinorėtų slėpti rankų?

Kaip prižiūrėti nagus, kad nesinorėtų slėpti rankų?


Gražūs ir sveiki nagai – daugelio moterų svajonė. Kaip juos prižiūrėti, kad nesinorėtų slėpti rankų?


Dalia ALEKNIENĖ


Pasak manikiūro meistrės, įvairių konkursų laimėtojos Jūratės Stasiulaitienės, pastaruoju metu daugelis moterų buvo pamėgusios ilgalaikį manikiūrą – procedūrą, kai nagai lakuojami geliniu laku. Prasidėjus karantinui tokioms moterims teko laką kaip nors pačioms nusivalyti. Specialistė sako, kad namų sąlygomis pašalinti gelinį laką geriausia dildėmis: iš pradžių reikėtų dildyti grubesne, paskui – švelnesne.


„Svarbu nepersistengti ir dildės pernelyg nespausti, kad nepažeistume nago plokštelės. Paskui visus nagus galima švelniai papoliruoti, patepti aliejumi ar riebiu kremu. Gelinio lako nereikėtų valyti agresyviais būdais, naudojant acetoną ar stiprius tirpiklius, nes tai labai kenkia tiek nagams, tiek odai“, – pataria manikiūrininkė.


Ar nagams reikia poilsio?


Nemažai moterų sako, kad karantinas išėjo į naudą – nagai kurį laiką galėjo pailsėti nuo ilgalaikio lakavimo. Ar išties jiems reikia poilsio?


„Daugelis vis dar mano, kad nagai kvėpuoja, tačiau šis mitas jau seniai paneigtas. Mūsų nagai deguonies ir maistinių medžiagų gauna per kraujagysles. Nago plokštelė sudaryta iš baltymo keratino, per kurį neprasiskverbia deguonis“, – aiškina J. Stasiulaitienė.


Jos manymu, nagams poilsio gali prireikti, jeigu jų paviršius yra nuolat dildomas ir tai daroma neatsargiai.

REKLAMA


„Per daug nudildytos nagų plokštelės silpnėja, nagai tampa jautrūs, skausmingi, minkšti, gali skilinėti. Tokiu atveju neabejotinai pertraukos reikia, ir ne trumpos – net iki pusės metų, kol nuaugs visi nagai. Dažnai naudojamas lako tirpiklis su acetonu taip pat veikia nagų plokšteles, jos kiekvieną kartą sausėja. Praradę drėgmę nagai tampa silpni ir trapūs, todėl rekomenduoju gelinį laką nuimti elektrine dilde, bet tai turėtų atlikti specialistas, – įsitikinusi pašnekovė. – Namų sąlygomis galima per stipriai paspausti elektrinę dildę ir per smarkiai nudildyti nagų plokšteles.“


Manikiūrininkės nuomone, pertraukos tarp ilgalaikio lakavimo nereikės daryti, jeigu paslauga bus atliekama atsargiai ir kokybiškai.


Po rankų plovimo – kremas


Dabar, kai itin dažnai plauname ir dezinfekuojame rankas, kenčia ne tik jų oda, bet ir nagai. Aplinkinės odelės išsausėja, pradeda pleišėti, nagų plokštelės taip pat tampa sausos ir trapios, greitai skyla. Jeigu nieko nesiimsime ar netinkamai juos prižiūrėsime, ilgalaikį lakavimą gali tekti pamiršti. O juk ateina vasara, ir kiekvienai moteriai bent kartkartėmis norisi pasidžiaugti dailiu manikiūru.


„Kaip niekada anksčiau būtina naudoti rankų kremą ir odelių aliejų! – pabrėžia J. Stasiulaitienė. – Kremu rankas vertėtų pasitepti po kiekvieno plovimo, o aliejaus į odeles ir nagus įtrinti vakarais, prieš miegą. Retsykiais pravartu rankas palepinti kauke. Jeigu šių priemonių neturite, jų nebūtina pirkti specialių – pakanka rankas storai ištepti maitinamuoju kremu ar aliejumi, apsukti plėvele bei rankšluostuku ir keliolika minučių palaikyti – taip pamaitinama ne tik rankų oda, bet ir nagai. Kad kaukės poveikis būtų stipresnis, prieš einant miegoti kremu išteptas rankas galima apmauti medvilninėmis pirštinėmis.“

REKLAMA


Nagus atgaivina, pamaitina ir stiprina šilto aliejaus vonelė. Ją pasiruošti nesudėtinga: į pašildytą alyvuogių aliejų įspauskite citrinos sulčių, įmerkite pirštų galiukus ir palaikykite bent 10 min. Nusišluostykite medvilniniu rankšluostuku.


Apie dildes ir dildymą


Be abejo, pačių pasidarytas manikiūras neprilygs tam, kurį atlieka profesionalas. Į ką turėtų atkreipti dėmesį moterys, tvarkančios nagus namuose pačios? Pasak manikiūro meistrės J. Stasiulaitienės, labai svarbu taisyklingai juos dildyti ir pernelyg neapkarpyti odelių. Per daug apkarpomos žnyplutėms, o jei dar ir nelygiai, nagų odelės sustorėja, nagai praranda dailią išvaizdą. Jeigu odelės nedidelės, nelinkusios greitai augti, geriausia būtų tiesiog atsargiai jas atstumti specialia medine mentele.


Norėdamos nagams suteikti dailią formą, kai kurios moterys įpratusios dildyti juos staigiais judesiais pirmyn ir atgal iš abiejų nago pusių. Taip dažniausiai pažeidžiamos nagų plokštelės, jų paviršiuje atsiranda nepastebimų mažyčių pažeidimų, krašteliai įtrūksta, nagai ima sluoksniuotis.


„Nagus dildykite viena kryptimi – nuo kraštų centro link, stengdamosi suteikti jiems norimą formą. Dildę laikykite statmenai nagų kraštams. Nenudildykite nagų kraštelių per giliai, nes tada jie greičiau nulūš, – pataria specialistė. – Jei ruošiatės nagus mirkyti vonelėje, bus geriau, jei pirma nudildysite, antraip jie gali imti dar labiau pleišėti.“


Anot manikiūrininkės, svarbu pasirinkti savo nagams labiausiai tinkančią dildę. Sveikiausios ir tinkamiausios nagams – stiklinės dildės, nes jos yra minkščiausios ir nepažeidžia nagų plokštelių. Kietiems nagams tinkamiausios – deimantinės, minkštiems – smėlio ir popierinės dildės. Jei nagai yra trapūs ir sluoksniuojasi, naudokite kuo švelnesnę dildę, kurios paviršiaus grūdeliai labai smulkūs, tokia beveik negadina nagų plokštelių.„Natūraliems nagams siūlyčiau rinktis 180 gritų dildę – su ja nagams lengvai suteiksite formą, be to, ši dildė nėra labai grubi ir nepaveiks neigiamai nagų plokštelių. Jei norėsite nudildytus nagų galiukus papoliruoti, rekomenduoju 200–240 gritų dildę. Mažesnio nei 180 gritų grubumo dildės naudojamos dirbtiniams nagams (geliniams, akriliniams), todėl jų geriau nenaudoti“, – sako J. Stasiulaitienė.


Lakuoti ar nelakuoti?


Visos moterys bent retsykiais nori pasidžiaugti gražiai nulakuotais nagais. Ne paslaptis, jog kai kurios yra įsigijusios profesionalių priemonių (gelinio lako pagrindą ir viršutinio sluoksnio tvirtiklį, gelinį laką, džiovinimo lempą), kad galėtų ilgalaikį manikiūrą pasidaryti namuose. Ar tokia saviveikla sau nepakenksime?


„Pasidaryti žalos galima neatsargiai naudojant įrankius, t. y. odelių žnyplutes, dildes, elektrines dildes arba nekokybiškas priemones. Bet jeigu iki šiol moteris puikiai susitvarkė su odelėmis ir turi kokybiškas, sertifikuotas priemones, jokios žalos nepasidarys. Tikiu, kad Lietuvoje yra ne viena kruopšti moteris, kuri tvarkosi ir lakuojasi nagus namuose“, – sako J. Stasiulaitienė.


Tačiau ne visos esame kruopščios ir atsakingos, tad toms, kurioms iki šiol nagus tvarkė meistrės, ir toliau vertėtų taip daryti. „Neturėdamos įgūdžių galite sugadinti nago plokštelę ir pažeisti nago šaknį, tokiu atveju pažeidimas lieka visam gyvenimui, nago plokštelė nebeatsikuria“, – įspėja specialistė.


Jei labai norisi lakuotų nagų, galima grįžti prie įprasto nagų lako. Tikriausiai ne viena savo kosmetikos lentynoje rastų užsilikusio iš anksčiau. Tiesa, nereikėtų žavėtis greitai, per 30 ar 60 sek., džiūstančiu laku. Specialistų teigimu, jame yra formaldehido – agresyvios, galinčios pakenkti sveikatai medžiagos. Kuo daugiau formaldehido yra lako sudėtyje, tuo stipriau jis garuoja ir neigiamai veikia kvėpavimo takus, akis, odą ir pačius nagus. Formaldehido poveikis nagams stipresnis nei acetono, nes jis ne tik sausina ir alina nagų plokšteles, bet ir palieka juose nedidelių įtrūkių.

REKLAMA


J. Stasiulaitienė pataria nagus nutepti stiprinamąja priemone. Šiandien jų yra labai įvairių: stiprinančių ir drėkinančių nagus, užpildančių nagų griovelius, darančių jų paviršių glotnų ir tolygų, veiksmingai šviesinančių pageltusius nagus, suteikiančių jiems natūralų pastelinį atspalvį ir spindesį. Kaip dažnai galima tepti nagus stiprikliu, būna parašyta ant pakuotės.


Pasak manikiūro meistrės, kad nagai būtų sveiki, tvirti ir žvilgantys, nagų lakui ar stiprikliui nuvalyti reikia pasirinkti tinkamą priemonę. Laikai, kai parduotuvėse buvo tik acetoninio valiklio, jau praėjo – dabar galima rasti nagų lako valiklio be acetono, papildyto įvairiais aliejais, kitomis nagams naudingomis medžiagomis.


Dezinfekuoti būtina!


Grožio salone manikiūro įrankiai dezinfekuojami specialiais tirpalais, o paskui sterilizuojami. Tai privaloma, nes mūsų aplinkoje gausu įvairių mikroorganizmų ir bakterijų, kurie gali, pavyzdžiui, pažeidus odą, patekti į organizmą ir sukelti visokių bėdų.


J. Stasiulaitienė sako, kad pasidarius manikiūrą dezinfekuoti įrankius taip pat reikia. „Manau, kad šiuo metu kiekvienuose namuose rasime dezinfekcijos priemonių. Panaudotus įrankius 10–15 min. įmerkite į dezinfekanto tirpalą. Ištraukę nuplaukite po tekančio vandens srove ir palikite nudžiūti“, – dar vieną patarimą duoda manikiūro meistrė.


Daugiau įdomių ir aktualių straipsnių rasite žurnale „Savaitė“. Jį galite gauti tiesiai į savo namus – užsiprenumeravę.