Žaliųjų citrinų ir sutirštinto pieno pyragas sekmadienio skanėstui (video)

Žaliųjų citrinų ir sutirštinto pieno pyragas sekmadienio skanėstui (video)


INGREDIENTAI:


200 g. paprastų sausainių;
30 g. cukraus;
70 g. tirpinto sviesto;
4 kiaušinių tryniai;
1 žaliosios citrinos tarkuota žievelė;
400 g. sutirštinto pieno;
120 ml. žaliųjų citrinų sulčių;
240 g. plakomosios grietinėlės;
10 g. cukraus pudros.


GAMINIMAS:


1. Sausainius susmulkinkite elektrine smulkintuve arba rankomis iki trupinių. Į trupinius suberkite cukrų ir supilkite tirpintą sviestą. Visus ingredientus gerai išmaišykite. Masę paspaudus pirštais, ji turi sukibti. Jei masė per biri – galima įdėti dar šiek tiek lydyto sviesto.


2. 20 – 23 centimetrų skersmens torto formos dugną išklokite kepimo popieriumi. Į formą suberkite trupinių masę ir pirštais spaudžiant suformuokite pyrago pagrindą ir sieneles formos kraštuose.


3. Paruoštą pyrago pagrindą dėkite į iki 180 laipsnių įkaitintą orkaitę ir kepkite 8 –10 minučių. Iškepusį pagrindą ištraukite iš orkaitės ir leiskite pravėsti.


4. Į dubenį sudėkite kiaušinių trynius ir įtarkuokite vienos žaliosios citrinos žievelę ir išplakite iki šviesiai geltonos spalvos masės. Supilkite tirštintą pieną, žaliųjų citrinų sultis, išmaišykite ir patikrinkite rūgštumą – kremo skonis turi būti saldus, tačiau aiškiai turi jaustis žaliosios citrinos rūgštelė.

REKLAMA


5. Pagamintą kremą pilkite ant paruošto sausainių pagrindo ir dėkite į 180 laipsnių orkaitę 15 minučių. Pyragas bus iškepęs tuomet, kai jį pajudinus orkaitėje centras bus tvirtas, nejudės. Ištraukus iš orkaitės pyragą būtina atvėsinti.


6. Norintiems dar turtingesnio skonio ir gražesnės išvaizdos, pyragą papuoškite iki standumo išplakta grietinėle su cukraus pudra ir tarkuota žaliosios citrinos žievele ar jos riekelėmis.


Skanaus!