Rusijoje prasidėjo parlamento rinkimai: Kremlius dar prieš rinkimus atsikratė daugelio konkurentų

Rusijoje prasidėjo parlamento rinkimai: Kremlius dar prieš rinkimus atsikratė daugelio konkurentų


Rusai penktadienį pradėjo balsuoti rinkimuose į 450 vietų žemuosius parlamento rūmus Valstybės Dūmą.


Iš anksto daroma išvada, kad juos laimės prezidentą Vladimirą Putiną jau du dešimtmečius remianti valdančioji partija „Vieningoji Rusija“.


Balsavimas vyks tris dienas. Nors, anot šalies valdžios institucijų, toks sprendimas buvo priimtas siekiant apriboti koronaviruso plitimą, opozicija savo ruožtu argumentuoja, kad taip tebuvo padidinta galimybė sukčiauti.


Kremlius prieš rinkimus atsikratė daugelio savo konkurentų, jiems šiuo metu atliekant laisvės atėmimo bausmes ar paprasčiausiai neleidus kelti jų kandidatūrų. Tuo pat metu nusitaikyta į nepriklausomas žiniasklaidos priemones, uždraudus jų veiklą ar pripažinus jas „užsienio agentėmis“.


Negana to, rinkimų neleista stebėti Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO).


Opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas mėgina iš kalėjimo propaguoti balsavimo strategiją „Smart Voting“, tačiau kol kas tėra spekuliuojama, kaip tai paveiks galutinius balsavimo rezultatus.


„Vieningoji Rusija“ atstovai Valstybės Dūmoje šiuo metu užima 336 vietas iš 450. Partijos populiarumas yra nusmukęs, šalyje vyraujant nepasitenkinimui ekonominiais ir socialiniais klausimais. Tačiau kadangi manoma, kad partija išlaikys daugumą parlamente, keliamas klausimas, kiek vietų pavyks išplėšti opozicijai.