A. Guterresas: vakcinos nuo COVID-19 yra „didžiulis moralinis išbandymas“ pasauliui 2021 m.

A. Guterresas: vakcinos nuo COVID-19 yra „didžiulis moralinis išbandymas“ pasauliui 2021 m.


Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Antonio Guterresas pareiškė, kad svarbiausias 2021 m. tikslas yra įveikti koronaviruso pandemiją, o vakcinų nuo COVID-19 padalijimo klausimas yra „pirmas didžiulis moralinis išbandymas“ pasauliui.


JT Generalinėje Asamblėjoje A. Guterresas teigė, kad, nors mokslas veikia sėkmingai, „trūksta solidarumo“, nes vakcinos greitai pasiekia tik keletą šalių, o skurdžiausioms valstybėms jų nelieka.


„Jei virusui bus leista plisti kaip miškų gaisrui pasaulio pietuose, jis neišvengiamai mutuos, taps labiau užkrečiamu, labiau mirtinu ir, galų gale, labiau atspariu vakcinomis ir sugrįš kamuoti pasaulio šiaurės“, – pareiškė A. Guterresas.


JT vadovas taip pat perspėjo, kad pačioms šalims nereikalingų vakcinų kaupimas gali kainuoti pasaulio ekonomikai iki 9,2 trln. dolerių, o pusę šių nuostolių tektų turtingosioms šalims.


Jis paragino skirti daugiau išteklių JT programai „Covax“, kuria siekiama po lygiai padalinti vakcinas visoms pasaulio šalims.

REKLAMA


A. Guterreso teigimu, šiemet taip pat svarbu finansiškai paremti visas nuo pandemijos nukentėjusias šalis, spręsti klimato kaitos ir nelygybės klausimus bei stiprinti žmogaus teisių apsaugą.


Jis pavadino 2020-uosius „mirties, nelaimių ir nevilties metais“, tačiau krizė esą gali paskatinti imtis pokyčių.