„Moderna“ per pirmąjį 2021 m. ketvirtį ketina pagaminti daugiau nei 100 mln. vakcinos nuo COVID-19 dozių

„Moderna“ per pirmąjį 2021 m. ketvirtį ketina pagaminti daugiau nei 100 mln. vakcinos nuo COVID-19 dozių


„Moderna“ per pirmuosius tris 2021 m. mėnesius pagaminti nuo 100 iki 125 mln. vakcinos nuo COVID-19 dozių, dauguma kurių atitektų Jungtinėms Valstijoms, ketvirtadienį pranešė pati JAV biotechnologijų bendrovė.


„Moderna“ teigimu, 85–100 mln. vakcinos dozių būtų skirtos JAV, o kitoms pasaulio šalims būtų parduota tarp 15 ir 25 mln. dozių.


„Moderna“ taip pat patvirtino, kad dar gruodį Jungtinėms Valstijoms pristatys apie 20 mln. vakcinos dozių.


„Moderna“ kelis pastaruosius mėnesius rengė vakcinos pristatymo planus JAV. Kitoms pasaulio šalims skirtos vakcinos dozės bus gaminamos Šveicarijoje.


JAV pareigūnai taip pat tikino ketinantys iki šių metų pabaigos paskirstyti iš viso 40 mln. vakcinos dozių, įskaitant „Pfizer-BioNTech“ sukurtą vakciną.


Tai reiškia, kad jau šiemet JAV turėtų būti paskiepyti apie 20 mln. žmonių. Tiek „Moderna“, tiek ir „Pfizer-BioNTech“ atveju imunitetui įgyti reikalingos dvi vakcinos dozės.


JAV Maisto ir vaistų administracijos (FDA) patariamasis komitetas jau gruodžio 17 d. svarstys, ar tvirtinti „Moderna“ vakciną. „Pfizer-BioNTech“ vakcina bus svarstoma anksčiau – gruodžio 10 d.

REKLAMA


Tyrimas: „Moderna“ vakcina nuo COVID-19 suteikia imunitetą mažiausiai 3 mėn.


JAV bendrovės „Moderna“ sukurta vakcina nuo COVID-19, kurios veiksmingumas siekia 94 proc., sukelia patikimą imuninę reakciją ir priverčia organizmą gaminti mažiausiai tris mėnesius išsilaikančius koronaviruso antikūnus, rodo ketvirtadienį publikuotas tyrimas.


JAV Nacionalinio alergijų ir infekcinių ligų instituto (NIAID) mokslininkai, kūrę vakciną kartu su „Moderna“, ištyrė 34 paskiepytų suaugusiųjų imuninę reakciją.


Straipsnyje, paskelbtame „New England Journal of Medicine“, jie teigė, kad SARS-CoV-2 koronavirusui į žmogaus ląstelės įsibrauti neleidžiančių antikūnų „su laiku mažėjo, kaip ir buvo tikėtasi, tačiau visų dalyvių organizmuose 3 mėn. po vakcinacijos jų lygis išliko padidėjęs“.


mRNA-1273 vadinama vakcina yra skiriama dviem dozėmis su 4 savaičių pertrauka.


Nors, bėgant laikui, antikūnų kiekis tiriamųjų organizmuose mažėjo, tai nebūtinai yra nerimą keliantis veiksnys.

REKLAMA


NIAID direktorius Anthony'is Fauci ir kiti ekspertai ne kartą teigė, esą imuninė sistema turėtų prisiminti koronavirusą ir vėliau bei pagaminti naujų antikūnų.


Tyrimas taip pat parodė, kad „Moderna“ vakcina aktyvavo tam tikras imunines ląsteles, kurios padeda organizmui „atsiminti“ koronavirusą ir lengviau su juo kovoti ateityje.


„Šiame tyrime pateikta įrodymų, kad palyginti stipri antikūnų reakcija išlieka praėjus 90 dienų po antrosios vakcinos dozės. Vakcinos sukuriamų antikūnų kiekis buvo didesnis jaunesnių pacientų organizmuose nei senesniųjų, tačiau pakankamai stipri imuninė reakcija buvo užfiksuota net iki 70 metų amžiaus pacientų organizmuose“, – komentavo Teksaso universiteto virusologas Benjaminas Neumanas.


„Moderna“ vakciną JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) vertins gruodžio 17 d. Netrukus po vertinimo vakciną gali būti leista teikti pacientams.


Pasaulyje mirčių nuo koronaviruso skaičius viršijo 1,5 mln.


Visame pasaulyje mirčių nuo koronaviruso skaičius ketvirtadienį viršijo 1,5 mln., rodo agentūros AFP renkami oficialūs duomenys.


Nuo naujojo koronaviruso protrūkio pradžios pernai gruodį Kinijoje iki šios dienos visame pasaulyje koronavirusas diagnozuotas jau 64 774 705 žmonėms, iš jų 1 500 038 žmonės mirė.


Lotynų Amerikos ir Karibų regionas yra smarkiausiai paveiktas regionas pasaulyje, čia koronaviruso infekcijos aukomis tapo 452 263 užsikrėtę žmonės. Po jo rikiuojasi Europa – 430 060 mirčių, ir JAV bei Kanada – 286 946 aukos.Nuo lapkričio pabaigos pasaulyje kasdien vidutiniškai nuo koronaviruso miršta daugiau kaip 10 tūkst. žmonių.


Daugiau kaip pusė per pastarąsias septynias dienas užregistruotų Covid-19 aukų mirė Europoje.


Pasauliniu mastu daugiausiai pandemijos aukų yra užregistravusios JAV – 274 577, antroje vietoje yra Brazilija su 174 515 mirčių, o trečia – Indija, kurioje mirė 138 648 koronavirusu užsikrėtę asmenys.


JAV per parą nustatyta daugiau kaip 210 tūkst. naujų koronaviruso atvejų


JAV toliau sparčiai plinta naujasis koronavirusas. Johnso Hopkinso universiteto duomenimis, per 24 valandas iki ketvirtadienio vakaro vietos laiku šalyje užregistruota daugiau kaip 210 tūkst. naujų koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų – tai didžiausias rodiklis šalyje nuo pandemijos pradžios.


Per tą patį laikotarpį užregistruota 2 907 nauji mirties atvejai, susiję su COVID-19.


Išrinktasis JAV prezidentas Joe Bidenas ketvirtadienį teigė, kad pirmąją savo dieną Baltuosiuose rūmuose paprašys amerikiečių 100 dienų nešioti apsaugines veido kaukes, kad būtų sumažintas viruso plitimas.


„Paprašysiu visuomenės 100 dienų nešioti kaukes. Tik 100 dienų – ne amžinybę“, – per interviu CNN sakė J. Bidenas.


JAV yra labiausiai koronaviruso paveikta šalis pasaulyje, patvirtinusi daugiau kaip 14 mln. infekcijos atvejų.