Vakcina nuo koronaviruso ne visiems gali tapti išsigelbėjimu: kurioms šalims kils daugiausia problemų?

Vakcina nuo koronaviruso ne visiems gali tapti išsigelbėjimu: kurioms šalims kils daugiausia problemų?


Didžiosioms pasaulio farmacijų bendrovėms ir universitetams sparčiai kuriant vakcinas nuo koronaviruso ir tikintis, kad skiepijimą bus galima pradėti dar šiemet, vakcina ne visiems gali tapti išsigelbėjimu.


Pinigų neturinčių Pietų Amerikos valstybių valdžioms gali kilti geografinių, ekonominių ir socialinių vakcinos tiekimo iššūkių, praneša ekspertai.


Vakcinos tiekėjai turės susidurti su tokiais geografiniais iššūkiais kaip megamiestai, pavyzdžiui San Paulas, taip pat Andų kalnai ir didžiulis Amazonės baseinas. Vakciną reikia laikyti itin šaltose sąlygose, tad tą užtikrinti šioje geografinėje aplinkoje nebus paprasta.


„Pirmoji didelė problema bus vakcinos transportavimas, kai ją reikia išlaikyti šaltą, į tolimiausius didžiųjų miestų kampelius ir periferinius rajonus“, – teigė epidemiologas iš Kolumbijos Carlosas Trillosas.


Vyriausybės taip pat skuba apmokyti vakcinas tieksiančius darbuotojus, teigė jis.


Vakcinos tiekimo procesas bus „brangus ir keliantis daug iššūkių“, teigė Jarbas Barbosa, Amerikos sveikatos organizacijos (PAHO) vicedirektorius.

REKLAMA


Pietų Amerikoje bendras užsikrėtimo COVID-19 atvejų skaičius siekia 12,5 mln. Regione nuo šios ligos mirė mažiausiai 435 tūkst. žmonių. Šis skaičius sudaro trečdalį bendro mirčių nuo COVID-19 pasaulyje skaičiaus.


„Pfizer“ pradėjo vakcinos nuo COVID-19 registraciją Brazilijoje


JAV farmacijos milžinė „Pfizer“ Brazilijos sveikatos apsaugos reguliuotojams pateikė kartu su bendrove „BioNTech“ kuriamos vakcinos nuo COVID-19 klinikinių tyrimų rezultatus. Tikimasi, kad artimiausiu metu vakcina bus patvirtinta, teigė „Pfizer“.


„Tai yra svarbus žingsnis, kad vakcina būtų prieinama Brazilijoje“, – pranešime portugališkai teigė „Pfizer“.


Brazilijoje, kurioje gyvena daugiau nei 212 mln. žmonių, užregistruota per 6 mln. COVID-19 atvejų.


Vakcinos BNT162b2, kuriamos „Pfizer“ ir „BioNTech“, trečiojo etapo klinikiniai tyrimai buvo pradėti liepą, juose dalyvavo 43 661 savanoris visame pasaulyje. Brazilijoje tyrimuose dalyvavo apie 2 900 savanorių, teigė bendrovės.


„Pfizer“ anksčiau paskelbė, kad šios vakcinos nuo COVID-19 veiksmingumas siekia 94,5 proc.