A. Merkel: dėl koronaviruso krizės Vokietijos laukia sunkūs laikai ir 2021 m.

A. Merkel: dėl koronaviruso krizės Vokietijos laukia sunkūs laikai ir 2021 m.


Vokietijoje „istorinė“ koronaviruso krizė tęsis ir 2021 m., nepaisant to, kad vakcinos gali suteikti šiek tiek vilties, sveikindama su Naujaisiais metais, sakė Vokietijos kanclerė Angela Merkel.


A. Merkel taip pat pasmerkė sąmokslo teorijas, kurias skleidžia koronaviruso skeptikai, ne tik kaip „klaidingas ir pavojingas“, bet ir „ciniškas bei žiaurias“ visų nuo pandemijos nukentėjusių žmonių atžvilgiu.


„Šios dienos ir savaitės yra sunkūs laikai mūsų šaliai. Tai tęsis dar kurį laiką“, – perspėjo A. Merkel.


Ši naujametinė kalba buvo paskutinė A. Merkel kalba kaip šalies kanclerės, šias pareigas ėjusios jau keturias kadencijas.


„Žiema tebėra sudėtinga. Pandemijos keliami iššūkiai išlieka didžiuliai“, – teigė ji.


A. Merkel padėkojo daugumai vokiečių, kurie laikėsi saugumo apribojimų, valdžios įvestų siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą. Tuo tarpu koronavirusu netikintys piliečiai susilaukė aštresnių žodžių.

REKLAMA


„Galiu tik įsivaizduoti, kaip jaučiasi tie, kurie dėl koronaviruso turi gedėti artimųjų, arba tie, kurie vis dar kenčia nuo liekamųjų reiškinių, o viruso egzistavimą kai kurie ginčija ar neigia. Sąmokslo teorijos yra ne tik klaidingos ir pavojingos, bet ir ciniškos bei žiaurios tų žmonių atžvilgiu“, – pridūrė A. Merkel.


Tiesa, artėjančiais metais yra vilties įveikti krizę, sakė kanclerė.


„Kai kuriomis dienomis, viltis turi veidą – pirmųjų paskiepytų žmonių veidą“, – sakė ji. Pasak A. Merkel, per 15 jos vadovavimo šaliai metų, „nepaisant nerimo, mes dar niekada taip neskubėjome sutikti Naujųjų metų“.


Vokietijai antroji koronaviruso banga smogė itin smarkiai. Šiuo metu šalyje nuo COVID-19 mirusių žmonių skaičius siekia daugiau nei 32 tūkst., o trečiadienį paros aukų skaičius pirmą kartą viršijo 1 000.


Vokietijoje iki sausio 10 d. galioja karantinas, o parduotuvės, mokyklos, restoranai, kultūros ir pramogų įstaigos yra uždarytos. Naujųjų metų renginiai ir prekyba fejerverkais taip pat draudžiama, o viešumoje gali būriuotis tik nedidelis skaičius žmonių.

REKLAMA


Kinija patvirtino pirmąją savo vakciną nuo COVID-19


Kinija patvirtino pirmąją savo vakciną nuo COVID-19, kurią sukūrė valstybinė farmacijos bendrovė „Sinopharm“.


Vakciną ketvirtadienį patvirtino Kinijos Valstybės tarybos Bendrosios prevencijos ir kontrolės mechanizmas. Trečiadienį „Sinopharm“ paskelbė, kad sukurtos vakcinos veiksmingumas siekia 79,3 proc.


Kinija tikisi paskiepyti mažiausiai 50 mln. gyventojų iki vasario viduryje vykstančių Naujųjų metų pagal mėnulio kalendorių, kad būtų užkirstas kelias viruso plitimui, kai šimtai milijonų kinų keliaus pas artimuosius ir draugus.


Be „Sinopharm“, Kinijoje taip pat pradėti „Anhui Zhifei Longcom“, „CanSino“ ir „Sinovac“ 3-ojo etapo klinikiniai tyrimai.


Kinijos nacionalinės medicinos produktų administracijos vadovo pavaduotojas Chenas Shifei spaudos konferencijoje ragino „Sinopharm“ ir toliau stebėti vakcinos poveikį žmonėms.


„Sinopharm“ vakcinos veiksmingumas yra mažesnis nei Vakaruose patvirtintų „Pfizer-BioNTech“ ir „Moderna“ vakcinų, kurių veiksmingumas siekia daugiau nei 90 proc. Tiesa, skirtingai nei šios vakcinos, „Sinopharm“ vakcina gali būti laikoma įprastame šaldytuve.


Kinija jau paskiepijo šimtus tūkstančius gyventojų, daugiausia kariuomenės ir vyriausybės pareigūnų, pagal išankstinio skiepijimo programą.



Dėl augančių Covid-19 skaičių Holivudas vėl stabdo filmų kūrimą


Dėl smarkiai augančių koronaviruso atvejų skaičiaus Holivude vėl nutraukti beveik visi filmavimo darbai. Filmų gamyba sustabdyta mažiausiai iki sausio vidurio, sakoma aktorių profsąjungos „Sag-Aftra“ pranešime savo nariams.


Los Andželo sveikatos tarnybos prieš tai paragino kino prodiuserius dėl „katastrofiško“ Covid-19 skaičių augimo daryti pertrauką. Pietų Kalifornijoje galioja judėjimo ribojimai. Daugelis ligoninių čia perkrautos ir nebegali priimti pacientų.


Holivudas darbus buvo nutraukęs jau kovą. Tik vasarą dalis jų vėl buvo atnaujinti, tačiau daug mažesne apimtimi nei paprastai.