Vokietija pratęsė karantino apribojimus iki gruodžio 20 d.

Vokietija pratęsė karantino apribojimus iki gruodžio 20 d.


Vokietija iki gruodžio 20 d. pratęsė dėl antrosios koronaviruso bangos įvestus karantino apribojimus. Juos ketinama pratęsti ir vėliau – iki sausio pradžios – nebent bus fiksuojamas staigus COVID-19 atvejų skaičiaus kritimas, tačiau tai mažai tikėtina, pranešė šalies kanclerė Angela Merkel.


A. Merkel teigimu, lapkričio pradžioje įvesti apribojimai negali būti atšaukti, atsižvelgiant į dabartinius epidemiologinius rodiklius.


Apribojimai tęsis „pirmiausia iki gruodžio 20 d., tačiau galime daryti prielaidą, kad dėl didelio užsikrėtimų skaičiaus apribojimus reikės taikyti iki sausio pradžios“, sakė A. Merkel.


Vokietijoje galioja palyginti švelnūs karantino apribojimai, tačiau restoranai, barai, sporto ir kultūros įstaigos toliau bus uždarytos, o mokyklos ir parduotuvės – atidarytos.


Nuo gruodžio 1 d. privačiuose susibūrimuose galės būti ne daugiau nei penki žmonės iš dviejų šeimų, o vaikams ši taisyklė nebus taikoma. Švenčių laikotarpiu nuo gruodžio 23 d. iki Naujųjų metų bus leidžiami iki 10 žmonių susibūrimai.

REKLAMA


Tiesa, tai nereiškia, kad bus leidžiami vakarėliai, o gyventojai per šventes bus raginami likti namuose.


„Darbdaviai yra raginami patikrinti, ar bendrovės atostogų ir nuotolinio darbo sprendimai galės būti taikomi nuo gruodžio 23 iki sausio 1 d., užtikrinant, kad bendrovės galės užsidaryti, o mes visi galėsime įgyvendinti paprastą principą – likti namuose“, – sakoma A. Merkel Vyriausybės ir 16-os Vokietijos federalinių žemių susitarime.


JAV užregistruotas didžiausias per šešis mėnesius naujų per parą patvirtintų mirčių nuo COVID-19 skaičius – 2 439


JAV trečiadienį per parą užregistruota daugiau nei 2 400 mirties nuo COVID-19 atvejų, rodo Johnso Hopkinso universiteto duomenys. Tai didžiausias per 24 val. užfiksuotų mirčių skaičius šešių mėnesių laikotarpiu.


Ketvirtadienio duomenimis, bendras mirčių nuo COVID-19 skaičius JAV siekia 262 080. Per pastarąsias 24 val. šalyje mirė 2 439 žmonės. Per parą taip pat patvirtinta 200 naujų COVID-19 atvejų.

REKLAMA


Šiemet naktį prieš Padėkos dieną kelionių buvo gerokai mažiau, nors įprastai amerikiečiai išmaišo nemažą dalį šalies, lankydami giminaičius. Vis dėlto, nuotraukos socialiniuose tinkluose su pilnais oro uostais iššaukė nerimą, kad JAV tinkamai nesilaikoma perspėjimų.


JAV išrinktasis prezidentas Joe Bidenas paskelbė planus dėl vakcinos tiekimo ir paragino pavargusius piliečius susiimti. „Yra reali viltis, apčiuopiama viltis. Taigi, laikykitės įsikibę į ją. Nepasiduokite nuovargiui, – televizijos transliuotame Padėkos dienos kreipimesi sakė jis. – Atgausite įprastus savo gyvenimus. Gyvenimas vėl bus normalus. Tai tikrai įvyks. Tai netruks amžinai.“