Jungtinėje Karalystėje švenčių laikotarpiu bus švelninami koronaviruso apribojimai – įvedami „Kalėdų burbulai“

Jungtinėje Karalystėje švenčių laikotarpiu bus švelninami koronaviruso apribojimai – įvedami „Kalėdų burbulai“


Jungtinės Karalystės (JK) gyventojai galės švęsti Kalėdas su kitur gyvenančiais artimaisiais, nes švenčių laikotarpiu bus trumpam sušvelninti dėl koronaviruso įvesti apribojimai.


Nuo gruodžio 23 iki 27 d., „Kalėdų burbulų“ galiojimo metu, trijų namų ūkių gyventojai galės susitikti ir švęsti Kalėdas. Tiesa, šis namų ūkių sugrupavimas reiškia, kad viena šeima galės priklausyti tik vienam „Kalėdų burbului“.


Ši taisyklės galios visose JK dalyse: Anglijoje, Velse, Škotijoje ir Šiaurės Airijoje.Taip pat bus kiek sušvelninti kelionių apribojimai.


Vyriausybės reikalų ministras Michaelas Gove'as tikino, kad tokia sistema sudaro „subalansuota ir veikiantį taisyklių rinkinį, kuris, tikimės, leis žmonėms leisti laiką kartu šiuo svarbiu metų laiku“.


Gruodžio pradžioje Anglija taip pat sugrįžta prie trijų lygių koronaviruso apribojimų sistemos, pasibaigus keturias savaites trukusiam daliniam karantinui.


Nuo gruodžio 2 d. mažiau paveiktose Anglijos dalyse vėl galės atsidaryti maitinimo įstaigos, kai kurios parduotuvės, sporto klubai ir grožio salonai.

REKLAMA


Prancūzijoje švelninami karantino apribojimai


Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas antradienio vakarą per televiziją transliuotoje kalboje pareiškė, kad dalis karantino apribojimų bus sušvelninti dėl pagerėjusios COVID-19 situacijos šalyje.


„Blogiausia antrosios bangos dalis jau baigėsi“, – sakė E. Macronas.


Pasak prezidento, priimti sprendimai stabdyti COVID-19 plitimą davė vaisių, tačiau jų visiškai nutraukti negalima.


E. Macronas paskelbė, kad nuo šio šeštadienio galės atsidaryti parduotuvės, kurios iki šiol karantino metu buvo uždarytos.


Taip pat bus šiek tiek sušvelninti žmonių judėjimo apribojimai. Norint išeiti iš savo namų, gyventojams vis dar reikės pateisinamos priežasties, tačiau nuo šio savaitgalio jie galės pasivaikščioti arba užsiimti sportu lauke tris valandas per dieną ir nutolti nuo namų per 20 km. Anksčiau galiojo 1 val. ir 1 km atstumo nuo namų apribojimai.

REKLAMA


Pagal E. Macrono pristatytą karantino švelninimo planą, barai ir restoranai kol kas lieka uždaryti. Juos planuojama atidaryti ne anksčiau nei sausio 20 d.


Nuo gruodžio 15 d. planuojama sušvelninti judėjimo draudimus ir nebereikalauti pateisinamos priežasties išeiti iš namų, išskyrus komendanto valandos nuo 21 iki 7 val. metu. Jei epidemiologinė situacija šalyje bus palanki, tuo metu ketinama atidaryti kino teatrus ir teatrus.


Per Kalėdas, teigė E. Macronas, gyventojams bus leidžiama keliauti tarp šalies regionų ir aplankyti artimuosius.


Vis dėlto, prezidentas paragino gyventojus būti atsakingus: „Tai tikrai nebus tokios Kalėdos, kaip anksčiau.“


Jis patvirtino ir tai, kad Kūčių ir Naujųjų metų naktimis bus netaikomi komendanto valandos apribojimai.


Švedijoje per savaitgalį patvirtinta daugiau kaip 17 tūkst. naujų COVID-19 atvejų


Švedija, kurios išskirtinis atsakas į pandemiją sulaukė pasaulinio dėmesio, per savaitgalį užregistravo 17 265 naujus COVID-19 atvejus, antradienį parodė šalies visuomenės sveikatos agentūros duomenys.


Kaip praneša „Reuters“, viruso duomenų savaitgaliais ir pirmadieniais neskelbiančioje Švedijoje pastarąjį savaitgalį fiksuota daugiau infekcijos atvejų nei per tą patį praėjusios savaitės laikotarpį, kai buvo patvirtinti 15 084 nauji susirgimai.


Šalyje šį savaitgalį taip pat fiksuotos dar 94 su infekcija susijusios mirtys, bendrą aukų skaičių padidinusios iki 6,5 tūkst. Šalyje vienam gyventojui tenkantis mirčių skaičius yra daug didesnis, nei kitose kaimyninėse Skandinavijos šalyse, tačiau mažesnis, nei kitose didesnėse Europos šalyse, kaip Ispanijoje ir Didžiojoje Britanijoje.