„Brexito“ derybos Europos nenuteikia pozityviai: ruošiasi chaosui

„Brexito“ derybos Europos nenuteikia pozityviai: ruošiasi chaosui


Prancūzija ruošiasi chaotiško „Brexito“ galimybei, jei ES nepavyktų iki metų pabaigos susitarti su Jungtine Karalyste (JK) dėl ateities santykių.


„Nors Prancūzija norėtų išvengti „Brexito“ be susitarimo, šalis, glaudžiai bendradarbiaudama su Europos partnerėmis bei Europos Komisija, ruošiasi visiems atvejams“, – pirmadienį teigė premjeras Jeanas Castexas.


JK palikus ES, prasidėjo pereinamasis laikotarpis, kurio metu prekyba su kitomis ES valstybėmis vykdoma panašiais principais, kaip ir anksčiau. Šiuo metu JK ir ES mėgina susitarti dėl prekybos santykių po pereinamojo laikotarpio. Susitarimas arba chaotiškas „Brexitas“ paveiks ir Prancūziją.


Lamanšo sąsiauris, jungiantis JK miestą Doverį bei Prancūzijos miestą Kalė yra svarbus prekybos kelias. Chaotiško „Brexito“ atveju reikėtų patikros punktų, tad šis regionas smarkiai pasikeistų.


J. Castexas teigė, kad atitinkamos ministerijos ruošia paramą labiausiai paveiktiems sektoriams, jei susitarimas nebūtų suderėtas.


„Derybos dėl ateities santykių taip pat tęsiasi“, – teigė jis.


Savaitgalį su Emmanueliu Macronu kalbėjęsis JK premjeras Borisas Johnsonas skelbė, kad ketvirtadienis yra terminas susitarimui suderėti.


ES savo ruožtu teigia, kad būtina susitarti bent iki šio mėnesio galo.