ES pasipiktinimas – nė motais: Jungtinės Karalystės parlamentarai patvirtino naują „Brexito“ įstatymą

ES pasipiktinimas – nė motais: Jungtinės Karalystės parlamentarai patvirtino naują „Brexito“ įstatymą


Jungtinės Karalystės (JK) parlamentarai pirmadienį patvirtino naująjį „Brexito“ įstatymą, kuris prieštarauja kai kuriems pernai pasirašyto išstojimo susitarimo su ES punktams, nepaisant Briuselio pasipiktinimo ir ekspertų perspėjimų, kad tokiu nutarimu yra pažeidžiama tarptautinė teisė.


Bendruomenių rūmų parlamentarai priėmė JK vidaus rinkos įstatymą, už balsavo 340 politikų, prieš pasisakė 263. Artimiausias keturias dienas šis įstatymas bus išsamiai nagrinėjamas.


Kiek anksčiau premjeras Borisas Johnsonas tvirtino, kad įstatymu yra užtikrinamas „saugumo tinklas“, kuriuo neva siekiama apsisaugoti nuo ES grasinimų įvesti muitus JK vidaus prekybai ir net sustabdyti maisto tiekimą iš Didžiosios Britanijos į Šiaurės Airiją.


Tačiau Briuselis neigia B. Johnsono pasiteisinimus ir naują įstatymą laiko apgaule. ES lyderiai ragina JK premjerą laikytis paties prisiimtų įsipareigojimų, įtvirtintų praėjusiais metais pasirašytame „Brexito“ susitarime, reikalaujama, kad iki rugsėjo pabaigos Londonas atmestų susitarimui su ES prieštaraujančius įstatymo punktus.