„The Times“: D. Trumpas norėtų susitikti su V. Putinu dar prieš JAV prezidento rinkimus

„The Times“: D. Trumpas norėtų susitikti su V. Putinu dar prieš JAV prezidento rinkimus


JAV prezidentas Donaldas Trumpas norėtų susitikti su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu dar prieš rinkimus Amerikoje, įvyksiančius šių metų lapkritį. Tai trečiadienį pranešė Didžiosios Britanijos laikraštis “The Times“.


Tiesa, leidinys nenurodo informacijos šaltinio ir nepateikia citatų savo tvirtinimams pagrįsti.


Pasak publikacijos autorių, labiausiai tikėtina tokio susitikimo data yra rugsėjo 15 d., kai Niujorke vyks Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos sesija.


Be to, straipsnyje teigiama, kad liepos 13 d. telefonu kalbėdamasis su Rusijos URM vadovu Sergejumi Lavrovu JAV valstybės sekretorius Mike`as Pompeo patvirtino D. Trumpo norą surengti tokį susitikimą.


Oficialių pranešimų apie galimą D. Trumpo ir V. Putino susitikimą JT Generalinės Asamblėjos kuluaruose nei JAV, nei Rusija kol kas neskelbia.


Pastarąjį kartą D. Trumpas ir V. Putinas asmeniškai bendravo daugiau kaip prieš metus G20 viršūnių susitikime Osakoje (Japonija). Tada JAV ir Rusijos vadovų pokalbis truko 1 val. 20 min.

REKLAMA


M. Pompeo: D. Trumpas suinteresuotas tik tokiu JAV ir Šiaurės Korėjos viršūnių susitikimu, kuris duotų rezultatų


Amerikos prezidentas Donaldas Trumpas bus pasiruošęs surengti JAV ir Šiaurės Korėjos viršūnių susitikimą tik tuo atveju, jeigu Vašingtonas nuspręs, kad jis duos tam tikrų rezultatų.


Tai trečiadienį per laikraščio „The Hill“ suorganizuotą vaizdo konferenciją pareiškė JAV valstybės sekretorius Mike`as Pompeo.


Paklaustas, ar šįmet įvyks toks susitikimas, Valstybės departamento vadovas konstatavo, kad „Šiaurės Korėja siuntė prieštaringus signalus“. „Prezidentas Trumpas norės dalyvauti viršūnių susitikime tik tuo atveju, jeigu mes nuspręsime, jog yra pakankama tikimybė, kad mes pasieksime realios pažangos įgyvendindami Singapūre užsibrėžtus tikslus“, - pridūrė M. Pompeo.


Anot JAV valstybės sekretoriaus, šalys palaiko kontaktus, bet Šiaurės Korėjos atstovai šiuo metu nerodo pasirengimo bendradarbiauti sprendžiant Korėjos pusiasalio branduolinę problemą. „Mes tikimės, kad jie persigalvos. Mes tikimės dialogo su jais, kuris leistų pasiekti reikiamų rezultatų“, - pareiškė M. Pompeo.

REKLAMA


Pirmasis istorijoje JAV prezidento D. Trumpo ir Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong-uno susitikimas įvyko 2018 metų birželį Singapūre. Tada bendrame pareiškime Šiaurės Korėja paskelbė esanti pasirengusi siekti Korėjos pusiasalio denuklearizacijos, o JAV pažadėjo už tai Pchenjanui saugumo garantijas. Bet antrasis JAV ir Šiaurės Korėjos viršūnių susitikimas Hanojuje baigėsi be rezultatų.


Dviejų šalių vadovai dar buvo trumpam susitikę Panmundžomo vietovėje Pietų Korėjos ir Šiaurės Korėjos pasienyje 2019 metų birželio 30 d. Jie ten susitarė atnaujinti derybas, bet paskesnis darbo grupių susitikimas Stokholme nedavė rezultatų.