JAV oficialiai pradeda pasitraukimą iš PSO

JAV oficialiai pradeda pasitraukimą iš PSO


JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį oficialiai pradėjo šalies pasitraukimo iš Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) procesą.


Visuomenės sveikatos specialistai ir D. Trumpo politiniai oponentai išsakė nepritarimą pasitraukimui iš Ženevoje įsikūrusios organizacijos, kuri koordinuoja kovą prieš įvairius susirgimus, pradedant poliomielitu ir tymais, baigiant psichinės sveikatos negalavimais, organizacija koordinuoja ir kovą prieš COVID-19.


Pagrasinusi atšaukti 400 mln. dolerių per metus paramą, D. Trumpo administracija oficialiai pranešė apie pasitraukimą iš organizacijos JT generaliniam sekretoriui Antonio Guterresui, teigė valstybės departamento atstovas.


JAV pasitraukimas iš PSO bus įgyvendintas po metų – 2021 m. liepos 6 d. Tačiau D. Trumpo varžovas lapkritį vyksiančiuose prezidento rinkimuose, demokratas Joe Bidenas pažadėjo, jei bus išrinktas, sustabdyti pasitraukimo procesą ir pasilikti PSO organizacijoje.


A. Guterreso atstovas bei PSO atstovai patvirtino, jog JAV iš tiesų įteikė pranešimą apie pasitraukimą.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 08 (2024)

    Savaitė - Nr.: 08 (2024)