Po trijų mėnesių pertraukos lankytojams atsidaro Eifelio bokštas

Po trijų mėnesių pertraukos lankytojams atsidaro Eifelio bokštas


Paryžiečiai ir miesto svečiai nuo ketvirtadienio vėl gali mėgautis Prancūzijos sostinės panorama nuo Eifelio bokšto, kuris atidarytas po trijų mėnesių pertraukos. Tiesa, į bokštą galima patekti tik laiptais.


Iki liepos 1 d. paties žymiausio Paryžiaus monumento lankytojai negalės naudotis liftais. Taip siekiama užtikrinti saugų atstumą tarp žmonių ir sumažinti koronaviruso plitimo riziką.


Kol kas pati Eifelio bokšto viršūnė lankytojams nebus prieinama.


10 tūkst. tonų svorio metalinis monumentas bus atidarytas po ilgiausio uždarymo nuo Antrojo pasaulinio karo, tačiau iš pradžių lankytojų skaičius bus ribojamas, o visi vyresni nei 11 metų amžiaus žmonės turės dėvėti veido kaukes.


Pirmieji lankytojai įleisti ketvirtadienį 10 val. Prancūzijos laiku (11 val. Lietuvos laiku).


„Siekiant užtikrinti, kad ant laiptų nesusitiktų kylantys ir besileidžiantys lankytojai, pakilimas bus vykdomas iš rytinės pusės, o nusileidimas – iš vakarinės“, – teigė Eifelio bokšto operatorius.

REKLAMA


Brazilijoje per parą patvirtinti 42 725 COVID-19 atvejai


Brazilijoje per pastarąją parą buvo patvirtinti 42 725 COVID-19 atvejai, trečiadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija, ekspertams perspėjant, kad karantinas šalyje švelninamas per anksti.


Brazilija, kuri pagal mirčių nuo COVID-19 skaičių yra antra iš koronaviruso labiausiai paveiktų valstybių, taip pat pranešė, kad per 24 val. šalyje buvo užregistruoti 1 185 mirties nuo šios ligos atvejai ir bendras mirčių skaičius dabar siekia 53 830.


Per pastarąją parą užregistruotų naujų COVID-19 atvejų skaičius buvo antras didžiausias nuo pandemijos pradžios. Nors ekspertai teigė, kad rekordinis birželio 19 dieną užregistruotų COVID-19 atvejų skaičius, kuris prilygo 54 771, toks didelis buvo dėl klaidos sistemoje, kuri lėmė, kad ankstesnėmis dienomis užfiksuoti COVID-19 atvejai buvo įtraukti į statistiką vėliau.

REKLAMA


Bendras užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius Brazilijoje dabar beveik siekia 1,2 mln.

JAV per parą patvirtinta daugiau nei 35 900 COVID-19 atvejų


JAV per parą užregistruojamų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius artėja prie rekordiško, per pastarąsias 24 val. patvirtinus daugiau nei 35 900 COVID-19 atvejų, rodo Johnso Hopkinso universiteto duomenys.


Bendras patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius po kelių dienų, per kurias buvo užfiksuojama daugiau užsikrėtimų, iki trečiadienio vakaro vietos laiku priartėjo prie 2,4 mln.


Užsikrėtusių žmonių skaičius per pastarąsias dvi savaites išaugo beveik pusėje iš 50 JAV valstijų, kai kuriose jų, pavyzdžiui, Teksase ir Floridoje, užregistruoti rekordiški COVID-19 atvejų per parą skaičiai.


Remiantis Johnso Hopkinso universiteto duomenimis, per pastarąją parą JAV nuo COVID-19 taip pat mirė 756 žmonės.


Bendras mirčių nuo šios ligos skaičius dabar siekia 121 932. JAV yra labiausiai nuo koronaviruso nukentėjusi šalis pasaulyje.


Australijos oro linijos „Qantas“ dėl koronaviruso atleidžia 6 tūkst. darbuotojų


Australijos oro linijų bendrovė „Qantas“ dėl koronaviruso pandemijos padarinių atleis 6 tūkst. darbuotojų ir metams nutupdys apie 100 lėktuvų, taip siekdama sumažinti išlaidas maždaug 10 mlrd. JAV dolerių (apie 8.9 mlrd. eurų).„Qantas“ generalinis direktorius Alanas Joyce'as tvirtino, kad trejų metų trukmės planas išgelbės „Qantas“ nuo „didžiausios visų laikų krizės aviacijos sektoriuje“. Pasak jo, daugiau nei pusei iš 23 tūkst. likusių „Qantas“ darbuotojų keliems mėnesiams bus skelbiamos prastovos.


„Šie metai „Qantas“ turėjo būti tarsi šventė. Tai mūsų šimtmetis. Akivaizdu, kad jis buvo ne toks, kaip planavome“, – pranešime teigė A. Joyce'as.


Koronaviruso pandemija jau privertė „Qantas“ atšaukti beveik visus tarptautinius skrydžius mažiausiai iki spalio ir sumažinti vidaus skrydžių skaičių.


Nors vidaus skrydžiai yra atnaujinami, nes dauguma Australijos regionų sėkmingai suvaldė koronaviruso protrūkį, dauguma skrydžių į užsienį vis dar nebus atnaujinti iki kitų metų.


„Turime pasiruošti, kad bent kelerius metus pajamos bus gerokai mažesnės. Tai reiškia, kad trumpuoju laikotarpiu tapsime mažesnėmis oro linijomis“, – sakė A. Joyce'as, pristatydamas įmonės atsigavimo po COVID-19 planą.