PSO: pasaulis įžengė į naują ir pavojingą pandemijos fazę

PSO: pasaulis įžengė į naują ir pavojingą pandemijos fazę


Pasaulyje per parą užregistruojamų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius pasiekė naują rekordą, yra didesnis nei 150 tūkst., penktadienį pranešė Jungtinių Tautų (JT) sveikatos organizacijos vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas. Jis perspėjo, kad pandemija intensyvėja.


Beveik pusė visų naujų COVID-19 atvejų, apie kuriuos PSO buvo pranešta trečiadienį, yra susiję su Amerikomis, nemaža dalis jų taip pat užregistruota Pietų Azijoje ir Artimuosiuose Rytuose.


„Pasaulis įžengė į naują pavojingą fazę“, – spaudos konferencijos Ženevoje metu sakė PSO generalinis direktorius T. A. Ghebreyesusas.


Šiuo metu rizika yra dar labiau išaugusi dėl to, kad dauguma žmonių jau nebenori būti įkalinti namuose, o vyriausybės nekantrauja atnaujinti įmonių veiklas ir žmones sugrąžinti į įprastą gyvenimo ritmą, teigė jis.


„Raginame visas valstybes ir visus žmones imtis ekstremalaus budrumo“, – sakė T. A. Ghebreyesusas.


Brazilijoje patvirtintų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius perkopė 1 mln.


Brazilijoje patvirtintų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius penktadienį perkopė 1 mln. Lotynų Amerikos šalis, kurioje toliau siautėja pandemija, tądien taip pat užfiksavo naują per parą patvirtintų atvejų rekordą.


Sveikatos ministerija paskelbė užfiksavusi 54 771 naują užsikrėtimo atvejį – tokį šuolį, anot ministerijos, lėmė ataskaitų teikimo sistemos „nestabilumas“, o tai reiškia, kad kai kurios valstijos pateikdavo kelių dienų duomenis.

REKLAMA


Bendras Brazilijoje užfiksuotų atvejų skaičius išaugo iki 1 032 913. Šalyje nuo viruso iki šiol mirė 48 954 asmenys – šiuo skaičiumi Braziliją pasaulyje lenkia tik JAV.


Ekspertai teigia, kad mažos šalies testavimo apimtys reiškia, jog tikroji statistika greičiausiai yra daug didesnė.


Nepaisant niūrių skaičių, infekcijų kreivė Brazilijoje ima rodyti plokštėjimo ženklus.


Tačiau 212 mln. gyventojų turinti šalis vis dar yra laikoma vienu labiausiai nerimą keliančių pandemijos židinių.


Nuo birželio pradžios šalyje užfiksuota daugiausiai naujų infekcijų ir mirčių, nei bet kurioje kitoje pasaulio šalyje, rodo naujienų agentūros AFP surinkti oficialių šaltinių duomenys – užfiksuota daugiau nei 518 tūkst. naujų infekcijų ir 19 tūkst. mirčių.


Šalyje ketvirtą parą paeiliui patvirtinama po daugiau nei 1 tūkst. mirčių.


Brazilijai sunkiai sekėsi nustatyti bendrą kovos su pandemija strategiją.


Prezidentas Jairas Bolsonaras, virusą viešai palyginęs su „lengvu gripu“, susirėmė su valstybinėmis ir vietos institucijomis dėl buvimo namuose priemonių ir verslo uždarymo, siekiant apriboti viruso plitimą.


Kraštutinių dešiniųjų lyderis argumentavo, kad tokių priemonių ekonominės pasekmės gali būti blogesnės nei pats virusas, ir vietoje to sveikatos ministeriją ragino rekomenduoti chlorokviną ir hidrochlorokviną kaip tinkamus vaistus, nepaisydamas bendro neužtikrintumo dėl šių antimaliarinių preparatų efektyvumo prieš COVID-19.

REKLAMA


J. Bolsonaras šį mėnesį pagrasino pasitraukti iš Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO), apkaltinęs įstaigą „ideologiniu šališkumu“ prieš šiuos vaistus, ir nuo pandemijos pradžios atleido du sveikatos ministrus, su jais susirėmus dėl politikos skirtumų.


Balandį iš sveikatos ministro pareigų atleistas Luizas Henrique Mandetta naujienų agentūrai AFP teigė, kad brazilai nukenčia dėl prieštaringų vyriausybės pranešimų.


„Sveikatos ministerija ir valstijų gubernatoriai žmonėms nurodo neiti iš namų ir laikytis saugaus atstumo, o prezidentas sako ir daro priešingai“, – teigė jis.


Į Lietuvą be jokių apribojimų ir toliau galės atvykti užsieniečiai iš 28 šalių


Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) skelbia sąrašą valstybių, iš kurių birželio 22–28 dienomis užsieniečiai į Lietuvą galės atvykti be jokių apribojimų, t. y. izoliuotis jiems nereikės. Jame – tos pačios 28 valstybės, kaip ir skelbta trečiadienį.


Sąrašas: Rumunija, Lenkija, Bulgarija, Nyderlandai, Belgija, Liuksemburgas, Prancūzija, Malta, Danija, Ispanija, Italija, Čekijos Respublika, Estija, Vokietija, Austrija, Airija, Norvegija, Suomija, Šveicarija, Islandija, Graikija, Kipras, Slovėnija, Latvija, Vengrija, Slovakija, Kroatija, Lichtenšteinas.


Į mūsų šalį dėl didelio sergamumo koronaviruso infekcija (COVID-19) ateinančią savaitę vis dar negalės atvykti Švedijos, Portugalijos ir Jungtinės Karalystės piliečiai ir jose teisėtai gyvenantys asmenys.


Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad ši tvarka galioja užsieniečiams iš Europos ekonominės erdvės (EEE) valstybių, Šveicarijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės.


Tuo metu Lietuvos piliečiams, kaip ir anksčiau, leidžiama atvykti iš bet kurios šalies. Grįžusiems ar atvykusiems iš valstybių, įrašytų į sąrašą, t. y. tų, kuriose sergamumo koronavirusine infekcija rodiklis per paskutiniąsias 14 dienų yra didesnis nei 25 atvejai 100 tūkst. gyventojų, izoliacija rekomenduojama, tačiau neprivaloma.


Tik žmonėms, kurie turi simptomų (karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas ir kt.) arba kuriems reikalingas nedarbingumo pažymėjimas, bus taikoma privaloma izoliacija.