JAV tęsiasi protestai dėl afroamerikiečio G. Floydo mirties

JAV tęsiasi protestai dėl afroamerikiečio G. Floydo mirties


Po afroamerikiečio George‘o Floydo mirties per brutalią policijos operaciją Mineapolyje padėtis JAV nerimsta. Virtinėje šalies miestų šeštą naktį iš eilės vyko protestai, vietomis peraugę į smurtą. Stotis CNN pranešė, kad Niujorke į gatves išėjo tūkstančiai žmonių. Filmuotoje medžiagoje buvo matyti liepsnojantys automobiliai Bostone ir plėšikavimai Filadelfijoje.


Sostinėje Vašingtone demonstrantai sekmadienio vakarą vėl patraukė prie Baltųjų rūmų. Čia kilo susirėmimai su policija. Demonstrantai skandavo „Nebus ramybės be teisingumo“. CNN pranešė, kad jau penktadienį JAV prezidentas Donaldas Trumpas dėl protestų prie Baltųjų rūmų valandą praleido slėptuvėje.


CNN duomenimis, mažiausiai 40 miestų paskelbė naktinę komendanto valandą, tarp jų – Vašingtonas. Ši priemonė taikoma iš viso 10 mln. žmonių. Arizonos valstijos gubernatorius Dougas Ducey‘is naktinį draudimą gyventojams išeiti iš namų paskelbė net visai savaitei iki birželio 8-osios. Mažiausiai 15 JAV valstijų iš 50 mobilizavo nacionalinę gvardiją, pranešė CNN. Nacionalinė gvardija yra JAV ginkluotųjų pajėgų rezervas, ji valstijose gali būti pasitelkta į pagalbą esant ekstremalioms situacijoms.


D. Trumpas dėl riaušių sekmadienį apkaltino kairiąsias radikalias grupuotes. Jis paskelbė, kad „Antifa“ judėjimas JAV turėtų būti priskirtas prie teroristinių organizacijų, tačiau detalių neatskleidė.

REKLAMA


46-erių G. Floydas mirė pirmadienį po brutalaus sulaikymo. Vienam iš keturių operacijoje dalyvavusių pareigūnų penktadienį buvo pateikti kaltinimai dėl nužudymo – jis kelias minutes keliu spaudė ant žemės gulinčio vyro kaklą, nors šis sakė dūstąs. Tada afroamerikietis prarado sąmonę. Tai praeiviai užfiksavo mobiliaisiais telefonais.


Jau ankstesnėmis naktimis protestai Mineapolyje ir daugelyje kitų miestų peraugo į smurtą.