D. Trumpas grasina po 30 dienų visam laikui įšaldyti PSO finansavimą

D. Trumpas grasina po 30 dienų visam laikui įšaldyti PSO finansavimą


JAV prezidentas Donaldas Trumpas pagrasino visam laikui įšaldyti Jungtinių Valstijų Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO) skiriamą finansavimą, nebent per artimiausias 30 dienų būtų padaryta „esminių pagerinimų“.


Balandžio viduryje Vašingtonas sustabdė įmokas į PSO biudžetą ir apkaltino organizaciją esant pernelyg palankia Kinijai bei nuslepiant informaciją apie koronaviruso protrūkį ir netinkamai jį valdant.


Pirmadienį D. Trumpas tviteryje paskelbė jo siųsto laiško PSO generaliniam direktoriui Tedrosui Adhanomui Ghebreyesusui nuotraukas, teigdamas, kad laiškas yra „savaime aiškus“.


Laiške D. Trumpas dėsto neva PSO trūkumų valdant koronaviruso pandemiją pavyzdžius. JAV lyderis pamini pirmųjų pranešimų apie protrūkį ignoravimą ir pernelyg artimą bendravimą su Kinija.


„Akivaizdu, kad jūsų ir jūsų organizacijos kartojamos klaidos reaguojant į pandemiją pasauliui kainavo ypač daug. Vienintelis kelias pirmyn Pasaulio sveikatos organizacijai būtų pademonstruoti nepriklausomybę nuo Kinijos“, – laiške teigia D. Trumpas.

REKLAMA


„Jei Pasaulio sveikatos organizacija nesiims esminių veiklos pagerinimų per ateinančias 30 dienų, laikiną Jungtinių Valstijų finansavimo PSO įšaldymą padarysiu nuolatiniu ir persvarstysiu mūsų narystę organizacijoje“, – laiške grasina D. Trumpas.


Pirmadienį PSO pabrėžė pradėsianti nepriklausomą reakcijos į koronaviruso pandemijos vertinimą.


Per pirmadienį vykusią Pasaulio sveikatos asamblėją T. A. Ghebreyesusas pripažino, kad PSO atsakas į protrūkį turėjo trūkumų ir tikino pritariantis raginimams įvertinti jį.

D. Trumpas pareiškė vartojantis vaistą nuo maliarijos hidroksichlorokviną


JAV prezidentas Donaldas Trumpas netikėtai atskleidė vartojantis hidroksichlorokviną – vaistą nuo maliarijos, kuris, pasak JAV vyriausybės ekspertų, nėra tinkamas gydyti COVID-19.


D. Trumpas, pabrėždamas, kad jo koronaviruso testas buvo neigiamas ir kad nejaučia jokių simptomų, pareiškė, jog vartoja vaistą „apie savaitę su puse“.

REKLAMA


„Vartoju po piliulę kasdien“, – sakė D. Trumpas, pridurdamas, kad kaip prevencinę priemonę taip pat vartoja cinko papildą.


Paklaustas, kodėl vartoja šį vaistą, jis tvirtino: „Nes manau, kad jis geras. Girdėjau daug gerų istorijų.“


D. Trumpas ne kartą sumenkino COVID-19 pavojų, o praeitą savaitę pareiškė, kad liga grėsmę kelia tik nedidelei daliai žmonių. Jis taip pat atsisako dėvėti veido kaukę, nepaisydamas ekspertų rekomendacijų ir to, kad dauguma jo administracijos pareigūnų dėvi veido kaukes.


Nors daugelis medikų mano, kad hidroksichlorokvinas nepadeda COVID-19 pacientams, o JAV vyriausybės vaistų reguliavimo tarnyba perspėja, jog vaisto „saugumas nėra įrodytas“, D. Trumpas jau kelias savaites skatina naudoti šį vaistą koronaviruso infekcijos gydymui.


D. Trumpo komentarai apie hidroksichlorokvino vartojimą kaip prevencinę priemonę pasirodė visiškai netikėtai.


„Nustebtumėte sužinoję, kiek daug žmonių jį vartoja prevencijai, ypač priešakinių linijų darbuotojai. Priešakinių linijų darbuotojai, daugybė, daugybė jų vartoja šį vaistą. Aš taip pat jį vartoju, aš taip pat“, – restoranų sektoriui aptarti skirtame susitikime Baltuosiuose rūmuose žurnalistams pareiškė D. Trumpas.


„Aš dabar vartoju hidroksichlorokviną, taip. Pradėjau jį vartoti prieš kelias savaites“, – sakė jis.D. Trumpo teigimu, vaistą jam leido vartoti Baltųjų rūmų gydytojas, tačiau vartoti vaistą pasiūlė neva ne gydytojas, o pats D. Trumpas.


„Paklausiau jo, ką manote. Jis pasakė, kad, jei norite, aš atsakiau, kad norėčiau. Regis, jis daro poveikį, galbūt daro, o galbūt ir nedaro, bet net jei nedaro, nuo jo nesusirgsite ir nenumirsite. Vartoju po piliulę kasdien. Kada nors užbaigsiu“, – apie vaistą kalbėjo JAV prezidentas.


Tiesa, visiškai neaišku, kodėl D. Trumpas, tvirtinantis, kad jam negresia COVID-19, vartoja šios ligos gydymui nepatvirtintą vaistą nuo maliarijos.


Kai kuriems Baltųjų rūmų personalo nariams anksčiau patvirtinta COVID-19 liga, tačiau D. Trumpas teigia nejaučiantis „jokių simptomų“.


„Kas kelias dienas jie nori man atlikti tyrimą, žinote, dėl akivaizdžių priežasčių. Suprantate, kad esu prezidentas, todėl jie nori ištirti mane. Aš nenoriu tirtis, bet jie nori mane tirti. Mano testų rezultatai visada neigiami“, – teigė D. Trumpas.