D. Trumpas: JAV gali siekti žalos atlyginimo iš Kinijos dėl koronaviruso protrūkio

D. Trumpas: JAV gali siekti žalos atlyginimo iš Kinijos dėl koronaviruso protrūkio


JAV prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė, kad Vašingtonas gali siekti žalos atlyginimo iš Kinijos dėl koronaviruso protrūkio, kuris prasidėjo Kinijos mieste Uhane ir išplito po visą pasaulį.


„Nesame patenkinti Kinija, – spaudos konferencijoje sakė D. Trumpas. – Nesame patenkinti visa šia situacija, nes manome, kad ji galėjo būti sustabdyta pradžioje.“


„Ji galėjo būti sustabdyta greitai ir neišplisti po visą pasaulį“, – teigė jis.


„Yra daug būdų, kaip galime priversti juos atsakyti už tai. Kaip turbūt žinote, atliekame labai rimtus tyrimus“, – sakė JAV prezidentas.


D. Trumpo žurnalistai taip pat paklausė apie vieno Vokietijos laikraščio straipsnio, kuriame Kinija raginama sumokėti 165 mlrd. dolerių Vokietijai už koronaviruso protrūkio ekonominę žalą.


Paklaustas, ar JAV svarsto reikalauti žalos atlyginimo, JAV prezidentas pareiškė, kad „galime padaryti kai ką gerokai paprastesnio“.


„Vokietija svarsto dalykus, mes svarstome dalykus. Mes kalbame apie kur kas daugiau pinigų nei Vokietija“, – teigė D. Trumpas.

REKLAMA


„Dar nenustatėme galutinės sumos. Ji labai reikšminga. Tai yra žala visam pasauliui. Tai yra žala JAV, tačiau taip pat visam pasauliui“, – tikino prezidentas.


JAV nuo COVID-19 mirė daugiau nei 56 tūkst. žmonių, o dėl pandemijos šalis buvo priversta sustabdyti didžiąją dalį ekonominės veiklos.


Žiniasklaida: D. Trumpas apie koronavirusą buvo perspėtas dar sausį ir vasarį


JAV prezidentas Donaldas Trumpas buvo ne vieną kartą perspėtas dėl koronaviruso grėsmių per žvalgybos apžvalgas sausį ir vasarį, pirmadienio vakarą paskelbė dienraštis „Washington Post“.


Perspėjimų būda daugiau nei dešimt, prezidentas buvo perspėtas ir per įslaptintos medžiagos apžvalgas, vadinamas prezidento kasdienėmis apžvalgomis. Tačiau tuo metu D. Trumpas COVID-19 grėsmės rimtai nevertino.


„Washington Post“ citavo neįvardytus dabartinius ir buvusius JAV pareigūnus, kurie teigė, jog apie virusą D. Trumpas buvo perspėtas apžvelgiant svarbiausius pasaulio klausimus ir saugumo grėsmes.

REKLAMA


Daugelį savaičių kasdienių apžvalgų metu buvo pristatoma viruso plitimo eiga, teigta, kad Kinija slėpė informaciją apie viruso sukeltą mirštamumą ir tai, kaip lengvai jis perduodamas kitiems. Apžvalgų metu buvo pateikiama informacija ir apie tai, kokių politinių bei ekonominių pasekmių šis virusas gali atnešti, skelbiama „Washington Post“.


Pareigūnai tvirtino, kad prezidentas, kuris dažniausiai neskaito apžvalgų ir žodžiu pateikiamų jų santraukų klausosi tik nenoriai, nesugebėjo tinkamai pasirengti pandemijai.


D. Trumpas antroje sausio pusėje apribojo keliones iš Kinijos į JAV, bet likusį mėnesį jis tikino, jog koronaviruso grėsmė yra nereikšminga.


Nepaprastosios padėties dėl pandemijos prezidentas neskelbė iki pat kovo 13 d., kai akcijų indeksai jau buvo nukritę, o Niujorko valstijoje daugėjo COVID-19 atvejų.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 48 (2023)

    Savaitė - Nr.: 48 (2023)