JAV prezidentas D. Trumpas žada amerikiečiams greitą atsigavimą

JAV prezidentas D. Trumpas žada amerikiečiams greitą atsigavimą


JAV prezidentas Donaldas Trumpas žada amerikiečiams, kad šalis greitai atsigaus nuo koronaviruso krizės.


„Sunkumai praeis, jie greitai baigsis, - kalbėjo jis pirmadienį Baltuosiuose rūmuose Vašingtone. – Amerika netrukus vėl bus atvira verslui“. Ir tai esą atsitiks anksčiau nei po trijų ar keturių mėnesių. Įprastas gyvenimas sugrįš ir ekonomika atsigaus, tikino D. Trumpas.


„Mes negalime leisti, kad sveikimo etapas būtų blogesnis už problemą“, - sakė prezidentas. Jis pripažino, kad padėtis ko gero dar blogės, tačiau pabrėžė: „Mes mėginame pasirūpinti, kad nebūtų labai blogai“. Tai esą medicininė problema. „Mes neleisime, kad ji virstų ilgalaike finansine problema“, - sakė D. Trumpas.


„Mes laimėsime šią kovą. Mes laimėsime šį karą ir mes jį laimėsime daug greičiau nei mano daugelis žmonių“, - kalbėjo prezidentas.


Jis pabrėžė, kad ilgai besitęsiantis ekonomikos paralyžius galiausiai lemtų daugiau mirčių nei koronavirusas. Jis sakė: „Jei spręstų medikai, jie ko gero sakytų: izoliuokimės, izoliuokime visą pasaulį“. Tačiau tokiai ekonomikos galybei kaip JAV, tai ilgainiui nebūtų sprendimas.

REKLAMA


Keliskart kalbėjęs apie „kinų virusą“, D. Trumpas dabar paragino neversti atsakomybės dėl koronaviruso krizės azijiečių kilmės žmonėms. Svarbu apsaugoti azijietiškų šaknų turinčius amerikiečius JAV, sakė jis.


„Tai puikūs žmonės“, - pabrėžė D. Trumpas. Viruso plitimas esą jokiu būdu nėra jų kaltė.