Paaiškėjo pirmosios dešimt šalių, kurios pateko į „Eurovizijos“ finalą

Paaiškėjo pirmosios dešimt šalių, kurios pateko į „Eurovizijos“ finalą


Antradienio vakarą Izraelio sostinėje Tel Avive prasidėjusiame 64-ajame „Eurovizijos“ dainų konkurse iškovoti pirmieji 10 kelialapių į „Eurovizijos“ finalą. Iš pirmajame pusfinalyje pasirodžiusių 17 šalių į finalą keliaus:


Paaiškėjo pirmosios dešimt šalių, kurios pateko į „Eurovizijos“ finaląPaaiškėjo pirmosios dešimt šalių, kurios pateko į „Eurovizijos“ finaląPaaiškėjo pirmosios dešimt šalių, kurios pateko į „Eurovizijos“ finaląPaaiškėjo pirmosios dešimt šalių, kurios pateko į „Eurovizijos“ finaląPaaiškėjo pirmosios dešimt šalių, kurios pateko į „Eurovizijos“ finaląPaaiškėjo pirmosios dešimt šalių, kurios pateko į „Eurovizijos“ finalą


Graikija, Katerine Duska, „Better Love“


Baltarusija, Zena, „Like it“


Serbija, Nevena Božovi „Kruna“


Kipras, Tamta, „Replay“


Estija, Victor Crone „Storm“


Čekija, Lake Malawi, „Friend of a Friend“


Australija, Kate Miller-Heidke „Zero Gravity“


Islandija, Hatari, „Hatriš mun sigra“


San Marinas, Serhat, „Say Na Na Na“


Slovėnija, Zala Kralj & Gašper Šanti, „Sebi“Į finalą, deja, nepateko likusios 7 valstybės:


Juodkalnija, D-Moll, „Heaven“


Suomija, Darude feat. Sebastian Rejman, „Walk Away“


Lenkija, Tulia, „Pali się (Fire of love)“


Vengrija, Joci Papai, „Az en apam“


Belgija, Eliot, „Wake Up“


Sakartvelas, Oto Nemsadze, „Sul tsin iare“


Portugalija, Conan Osiris, „Telemoveis“


Šiame pusfinalyje taip pat balsavo Ispanija, Izraelis ir Prancūzija.„Eurovizijos“ dainų konkurse šiemet dalyvaus 41-os šalies atstovai. Lietuvos atstovas Jurijus Veklenko su kūriniu „Run With The Lions“ pasirodys antrajame pusfinalyje ketvirtadienį, gegužės 16 d.


„Eurovizijos“ konkurso finalas vyks šeštadienį, gegužės 18 d. Jame dalyvaus po dešimt geriausiai pirmame ir antrame pusfinaliuose pasirodžiusių atlikėjų ir taip pat Ispanijos, Italijos, Izraelio, Jungtinės Karalystės, Prancūzijos ir Vokietijos atstovai.


Kaip ir pastaruosius trejus metus, šių metų konkurso finale du atskirus taškų rinkinius išdalins tiek profesionalų komisija, tiek žiūrovai. Tai reiškia, kad po žiūrovų balsavimo telefonu, trumposiomis žinutėmis ar oficialia programėle vedėjai po vieną kartą skambins į konkurse dalyvaujančias šalis ir sužinos, kiek taškų (1-8, 10, 12) ir kam skyrė kiekvienos šalies profesionalų komisija. Po visų šalių komisijų įvertinimų paskelbimo vedėjai praneš, kiek bendrai žiūrovų taškų surinko kiekviena šalis, pradedant nuo mažiausiai balų pelniusios ir baigiant žiūrovų favorite. Šiuo būdu taškai bus sumuojami ir pusfinaliuose.


Lietuvos „eurovizinius“ balus šiemet paskelbs dainininkas Andrius Mamontovas. Gegužės 18-osios vakarą, pasibaigus „Eurovizijos“ finalo dalyvių pasirodymams, jį pamatys apie 200 milijonų žiūrovų visame pasaulyje.


„Eurovizija“ pradėta rengti nuo 1956 m. ir yra vienas populiariausių ne sporto renginių visame pasaulyje.