Keiras Starmeris – naujasis Jungtinės Karalystės premjeras

Keiras Starmeris – naujasis Jungtinės Karalystės premjeras


Keiras Starmeris yra naujasis Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas. Karalius Karolis III pavedė socialdemokratui formuoti vyriausybę.


61-erių K. Starmeris su savo Leiboristų partija aiškia persvara laimėjo parlamento rinkimus ir pakeitė 14 metų Didžiąją Britaniją valdžiusius konservatorius.


K. Starmeris poste keičia ligšiolinį ministrą pirmininką Rishį Sunaką. Jis – teisininkas, yra dirbęs žmogaus teisių advokatu ir ėjo Karališkosios prokuratūros (Crown Prosecution Service) vadovo pareigas. K. Starmeris leiboristams vadovauja ketverius metus.


Naujajam premjerui teks spręsti nemažai iššūkių, pavyzdžiui, sudėtingą valstybinės sveikatos sistemos (NHS) situaciją, būsto politikos problemas ir klausimą dėl šalies imigracijos politikos. Svarbi tema Jungtinėje Karalystėje yra ir išaugusios pragyvenimo išlaidos.


K. Starmeris žada ekonomikos stabilumą, geresnę sveikatos sistemą ir stipresnę sienos apsaugą. Jis nori įkurti nacionalinę elektros tiekimo bendrovę ir įdarbinti daugiau mokytojų. Kartu jis žada atsisakyti ligšiolinės vyriausybės plano, nepaisant jų kilmės, išsiųsti į Ruandą neteisėtai atvykusius migrantus. K. Starmeris atmeta savo šalies grįžimo į ES galimybę.

REKLAMA


Vis dėl to nuobodžiu laikomo politiko persikėlimas į Dauning Strytą britams didelio entuziazmo nekelia. Užtikrinta jo pergalė veikiau rodo britų permainų troškimą, o ne pritarimą jo politinei šalies vizijai.


Todėl nekantriai laukiama, kokių pokyčių imsis naujasis premjeras ir ar jam pavyks įtikinti Didžiosios Britanijos žmones.


Vadovavimą leiboristams K. Starmeris perėmė iš Jeremy‘io Corbyno, kuris buvo kaltinamas nepakankami ryžtingai kovojęs su antisemitizmu savo partijoje. K. Starmeris grąžino partiją į politinį centrą ir ėmėsi ryžtingų veiksmų prieš antisemitines tendencijas.


Per rinkimų kampaniją K. Starmeris mėgo pabrėžti, kad jo tėvas buvo įrankininkas, o motina – medicinos sesuo. Kadangi jo motina sunkiai sirgo, K. Starmeris anksti prisiėmė atsakomybę šeimoje, rašo jo biografas Tomas Baldwinas.


K. Starmeris yra futbolo aistruolis ir Londono klubo „Arsenal FC“ fanas. Po pergalės rinkimuose jis ketina vis dar retkarčiais ir pats paspardyti kamuolį. Penktadienio vakarus, jei bus įmanoma, jis norėtų skirti savo žmonai Viktorijai ir dviem paaugliams vaikams.


DPA, ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 29 (2024)

    Savaitė - Nr.: 29 (2024)