Rinkimus Jungtinėje Karalystėje triuškinamai laimėjo leiboristai

Rinkimus Jungtinėje Karalystėje triuškinamai laimėjo leiboristai


Penktadienį Keiras Starmeris pareiškė, kad Didžioji Britanija yra pasirengusi pokyčiams, nes jo pagrindinė opozicinė Leiboristų partija po įtikinamos pergalės per rinkimus ateis į valdžią ir užbaigs 14 metų trukusį konservatorių valdymą.


Leiboristų partijos lyderis nesunkiai laimėjo perrinkimą savo šiaurinėje Londono rinkimų apygardoje, o visoje šalyje leiboristai atėmė daug vietų iš Rishi Sunako torių. Savo vietą parlamente prarado Grantas Shappsas, beveik metus dirbęs Jungtinės Karalystės gynybos sekretoriumi. Tai kol kas didžiausia konservatorių netektis. G. Shappsas buvo parlamentaras nuo 2005 m., tačiau pralaimėjo leiboristų kandidatui.


„Brexito“ iniciatorius Nigelas Farage'as pagaliau iš aštunto karto pateko į JK parlamentą, laimėjęs vietą kaip savo prieš imigraciją nusistačiusios Reformų partijos kandidatas. Sakydamas pergalės kalbą jis pareiškė planuojantis „per ateinančius kelerius metus suburti masinį nacionalinį judėjimą“.

REKLAMA


Rinkėjų apklausa po balsavimo, pasibaigusio ketvirtadienį 21 val., parodė, kad leiboristai pirmą kartą nuo 2010 m. sugrįžo į valdžią. Didžiosios Britanijos parlamente jie turės 410 vietų ir 170 mandatų daugumą.


R. Sunako toriai 650 vietų Bendruomenių rūmuose turės tik 131 atstovą. N. Farage'o partija gali turėti iki 13 vietų. Mažesnė opozicinė Liberalų demokratų partija turės 61 atstovą, o Škotijos nacionalinė partija, buvusi trečia pagal didumą, gavo tik 10 vietų.


Laimėjusios partijos lyderis penktadienio rytą turėtų susitikti su valstybės vadovu karaliumi Karoliu III, šis paprašys didžiausios partijos lyderio - iš darbininkų klasės kilusio 61 metų K. Starmerio - sudaryti vyriausybę.


AFP inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 29 (2024)

    Savaitė - Nr.: 29 (2024)