Ukrainos prezidentas: Charkivo fronto linija iš dalies stabilizuota

Ukrainos prezidentas: Charkivo fronto linija iš dalies stabilizuota


Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad padėtis Charkivo srityje, kurią gausiai atakuoja Rusijos kariuomenė, iš dalies stabilizavosi.


„Okupantas, įsiveržęs į Charkivo sritį, bus sunaikintas visomis turimomis priemonėmis, – sakė V. Zelenskis trečiadienį vakare transliuotame vaizdo pranešime. – Artilerija, dronai ir mūsų pėstininkai veikia gana tiksliai.“


Padėtis Charkovo srityje yra itin įtempta dėl pastarosiomis savaitėmis Rusijos pasiektų teritorinių laimėjimų. Ukrainos generalinis štabas pranešė, kad vyko intensyvūs mūšiai. Vis dėlto Vakarų kariniai ekspertai dabar taip pat pastebi, kad rusų atako sulėtėjo.


Savo vaizdo pranešime V. Zelenskis sakė, kad Kyjivo kariuomenės gynybiniai veiksmai tęsiasi, ypač Vovčansko mieste netoli Rusijos sienos.


Tuo pat metu ginkluotosios pajėgos sutelkė dėmesį ir į kitus sektorius, įskaitant Kupjansko miestą Charkivo srityje ir aplink Pokrovsko miestą Donecko srityje.


Ukrainos prezidentas dar kartą pabrėžė, kad Ukraina turi turėti visas reikiamas priemones priešui atremti.

REKLAMA


„Pasaulis turi jėgų, turi ginklų, turi galimybių priversti Rusiją sudaryti taiką – teisingą taiką“, – tęsė V. Zelenskis. Reikia padaryti viską, kad Rusijos puolimas ir Maskvos bandymas eskaluoti karą žlugtų.


Savo vaizdo kreipimesi V. Zelenskis taip pat užsiminė apie naujas dideles oro atakas prieš Ukrainos teritorijas. Valdžios institucijų duomenimis, per sprogdinimą Chersone pietų Ukrainoje buvo sužeista apie 20 žmonių.


DPA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 24 (2024)

    Savaitė - Nr.: 24 (2024)