V. Zelenskis: Rusija „pilkąsias zonas“ Ukrainoje paverčia mūšio zonomis

V. Zelenskis: Rusija „pilkąsias zonas“ Ukrainoje paverčia mūšio zonomis


Rusijos puolimas netoli Charkivo miesto plečia karo Rytų Ukrainoje frontą, pareiškė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, pažymėdamas, tai reiškia, jog vis daugiau šalies teritorijų susiduria su karo veiksmais.


„Yra kaimų, kurie iš „pilkosios zonos“ virto mūšio zona, o okupantai kai kuriuose iš jų bando įsitvirtinti arba tiesiog naudojasi jais, kad galėtų žengti toliau“, – sakė V. Zelenskis, sekmadienio vakarą apibūdindamas situaciją savo kasdieniame vaizdo pranešime.


Šiuo puolimu Rusijos kariuomenė bando įtempti Ukrainos gynėjų jėgas iki jų galimybių ribos, pridūrė jis.


Visų pirma, padėtis aplink Vovčansko miestą yra „itin sudėtinga“, sakė V. Zelenskis. Vovčanske, kuriame, oficialiais duomenimis, anksčiau gyveno kiek mažiau nei 19 000 gyventojų, dabar yra likę mažiau nei 500 žmonių, kurie vis dar laikosi, nors miestas nuolat apšaudomas.


V. Zelenskis sakė, kad Ukrainos pajėgos rengia kontratakas ir įnirtingai priešinasi. „Mūsų užduotis akivaizdi – turime okupacinėms pajėgoms padaryti kuo daugiau nuostolių“, – sakė jis.

REKLAMA


Kartu V. Zelenskis perspėjo Ukrainos gyventojus be reikalo nepanikuoti. „Rusijos sausumos operacijas visada palaiko informacinės operacijos, – sakė jis. – Okupantas maitinasi melu ir iš to kylančia baime.“


Todėl jis patarė piliečiams „nesivadovauti emocijomis, nesekti antraščių, tikrinti kiekvieną pranešimą ir ieškoti informacijos, o ne emocijų ar gandų, ir pasitikėti Ukrainos gynybos pajėgomis“.


Tūkstančiai Charkivo gyventojų evakuojami į saugias vietas. Per pastarąsias dvi dienas iš šio rajono jau išvyko apie 4 000 žmonių, sekmadienį „Telegrame“ pranešė srities gubernatorius Olehas Syniehubovas.


Rusijos kariuomenė ankstyvą penktadienio rytą pradėjo puolimą pasienio regione Charkivo kryptimi, sukeldami nuogąstavimus, jog prasidėjo kampanija, kuria siekiama užimti antrąjį pagal dydį Ukrainos miestą.


DPA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 21 (2024)

    Savaitė - Nr.: 21 (2024)