JAV ruošia didesnį nei įprastai pagalbos paketą Ukrainai

JAV ruošia didesnį nei įprastai pagalbos paketą Ukrainai


JAV administracija rengia didesnį nei įprastai karinės pagalbos Ukrainai paketą, jame, be skubiai reikalingos artilerijos ir oro gynybos, bus ir šarvuočių.


Pentagonas nori, kad paketas būtų parengtas iškart, kai prezidentas Joe Bidenas pasirašys pagalbos Ukrainai įstatymo projektą. Jis tai padarys, kai jį antradienį patvirtins Senatas.


JAV gynybos departamento baigiamame formuoti pakete bus pėstininkų kovos mašinos „Bradley“, šarvuočiai „Humvee“, vikšriniai šarvuočiai M113, taip pat raketos. Administracija rengia „didelį paketą, kuris padės patenkinti Ukrainos poreikius mūšio lauke“, sakė pareigūnas ir pridūrė, kad jis apims artilerijos ir oro gynybos pajėgumus. Anksčiau gynybos sekretoriaus padėjėja tarptautinio saugumo reikalams Celeste Wallander įstatymų leidėjams sakė, kad Pentagonas planuoja pristatyti pagalbą „per savaitę ar dvi“ po jos patvirtinimo.


Be to, JAV planuoja pasiųsti į Ukrainą iki 60 karinių patarėjų.


Pastarąjį kartą Ukraina gavo JAV skubią pagalbą kovo mėnesį, kai Gynybos departamentas skyrė 300 mln. JAV dolerių iš ankstesnių sutarčių sutaupytų pinigų. Į paketą įėjo artilerija, oro gynybos įranga ir ilgesnio nuotolio raketos.


Politico, Ukrinform inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 22 (2024)

    Savaitė - Nr.: 22 (2024)