Europoje išaugo naujų automobilių pardavimai

Europoje išaugo naujų automobilių pardavimai


Europos automobilių gamintojų asociacijos (ACEA) paskelbtais mėnesio duomenimis, genamos didelės paklausos keturiose didžiausiose rinkose, įskaitant Prancūziją ir Italiją, naujų automobilių pardavimo apimtys Europos Sąjungoje vasarį augo jau antrą mėnesį iš eilės.


Lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, naujai įregistruotų automobilių skaičius vasarį Europoje išaugo 10,1 proc. ir pasiekė 883 608. Tai buvo kiek mažiau nei sausį užfiksuotas 12,1 proc. rodiklis.


Iš visų keturių didžiausių rinkų, įspūdingiausias augimas stebėtas Prancūzijoje – 13,0 proc. Jai ant kulnų lipo Italija, kurioje parduotų naujų automobilių skaičius išaugo 12,8 proc.


Ispanijoje automobilių pardavimų apimtys per metus išaugo 9,9 proc., o Vokietijoje įregistruota 5,4 proc. daugiau naujų transporto priemonių.


Vasarį akumuliatorinių elektromobilių pardavimų apimtys, lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, išaugo 9,0 proc., o šių transporto priemonių rinkos dalis nekito ir sudarė 12,0 proc.

REKLAMA


28,9 proc. rinkos užimančių hibridinių elektra varomų automobilių pardavimai ūgtelėjo 2,47 proc.


Benzinu varomų automobilių rinka ES vasarį išaugo 6,1 proc., nors jų rinkos dalis per mėnesį ir susitraukė nuo 36,9 proc. iki 35,5 proc.


Tuo tarpu ES automobilių su dyzeliniais varikliais rinka sumažėjo 5,1 proc. Tokių automobilių pardavimo apimtys smuko beveik visose didžiosiose rinkose, išskyrus Vokietiją.


DPA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 16 (2024)

    Savaitė - Nr.: 16 (2024)