Staigmena Jungtinėje Karalystėje: buvęs premjeras D. Cameronas paskirtas užsienio reikalų ministru

Staigmena Jungtinėje Karalystėje: buvęs premjeras D. Cameronas paskirtas užsienio reikalų ministru


Buvęs Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Davidas Cameronas tampa naujuoju šalies užsienio reikalų ministru, pirmadienį pranešė ministro pirmininko Rishi Sunako biuras.


D. Cameronas taip pat bus paskirtas į Lordų rūmus – JK parlamento aukštuosius rūmus.


Jo sugrįžimas į vyriausybę – didelė staigmena. D. Cameronas 2010-2016 metais buvo ministras pirmininkas, o 2005-2016 metais buvo Konservatorių partijos lyderis.


Jis atsistatydino po to, kai 2016 metais referendume JK rinkėjai pritarė sprendimui išstoti iš Europos Sąjungos. D. Cameronas sulaukė griežtos kritikos dėl to, kad inicijavo šį referendumą.


Kiek anksčiau pirmadienį iš vidaus reikalų sekretoriaus pareigų buvo atleista Suella Braverman, parašiusi nesuderintą straipsnį, kuriame kritikavo policijos veiksmus per palestiniečių palaikymo protestus, pranešė JK naujienų agentūra PA.


Ją pakeitė buvę užsienio reikalų sekretorius Jamesas Cleverly.


Konservatorių partija pareiškė, kad R. Sunakas ėmėsi platesnio masto pertvarkos, kuri „stiprina jo komandą vyriausybėje, siekiant priimti ilgalaikius sprendimus dėl šviesesnės ateities“, pranešė PA.


Šios pertvarkos buvo tikimasi jau kurį laiką, nes R. Sunako partijos reitingai apklausose prastėja, o kitais metais turi įvykti visuotiniai rinkimai.


DPA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 48 (2023)

    Savaitė - Nr.: 48 (2023)