Kanada žada stiprinti karines pajėgas Arktyje

Kanada žada stiprinti karines pajėgas Arktyje


Kanados premjero Justino Trudeau vyriausybė antradienį pristatė 10 metų laikotarpio strateginį planą Arkties regionui. Šiame plane numatyta stiprinti Arkties regiono karines pajėgas – tai esą yra atsakas į didėjančią tarptautinę konkurenciją.


Arktyje daug naftos telkinių ir medienos išteklių, per Kanados Arktinį salyną driekiasi Šiaurės vakarų jūrų kelias – trumpiausias Europą ir Aziją jungiantis maršrutas.


„Kanada ir toliau bus įsipareigojusi vykdyti savo suverenitetą“ kelyje, kurį kitos valstybės, tarp jų ir JAV, laiko tarptautiniais vandenimis, buvo rašoma priimto nutarimo dokumente. „Tarptautinis interesas ir konkurencija dėl Arkties regiono vis auga, dėl jo varžosi ir valstybiniai, ir ne valstybiniai subjektai, siekiantys dalytis natūraliaisiais regiono teikiamais ištekliais ir strategine pozicija.“


„Klimato kaita kartu su technologiniais pasiekimais nulėmė, kad dabar regioną pasiekti galima daug lengviau.“

REKLAMA


Dokumente minima, kad pagrindinis vyriausybės tikslas yra „padidinti karinį pajėgumą – Arktyje ir Šiaurėje.“


Dokumente rašoma, kad 2017 metais jūrų judėjimas Kanados Arktiniame salyne, lyginant su ankstesniais metais, padidėjo 22 proc. Taip pat 2016 metais 1 000 keleivių talpinantis užsienio kruizinis laivas įveikė visą Šiaurės vakarų kelią.


Spalio 21 dieną Kanadoje įvyks rinkimai, dabartinio premjero J. Trudeau Liberalų partijai nemenką iššūkį gali mesti Andrew'o Scheero vadovaujami konservatoriai.