Vyriausybė pritarė siūlymui dėl pensijų pristatymo į namus

Vyriausybė pritarė siūlymui dėl pensijų pristatymo į namus


Ministrų Kabinetas trečiadienį pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) pozicijai dėl Seimo narių grupės pateikto įstatymo projekto, kuriuo siūloma nustatyti, kad pensijų pristatymo į namus paslaugą teikia Vyriausybės paskirtas universaliosios pašto paslaugos teikėjas. Tiesa, Konkurencijos taryba siūlymui turėjo pastabų.


SADM pritaria įstatymo projektui, tačiau siūlo jį tobulinti.


Ministerija siūlo Pašto įstatyme nustatyti pagrindinius tarifo už teikiamą pensijų pristatymo paslaugą nustatymo principus – sąžiningumo, pagrįstumo, socialinio teisingumo. Minėtas pakeitimas rengiamas atsižvelgiant į tai, kad, kaip teigiama SADM pažymoje, jei pensijų pristatymo į namus paslaugą teiktų tik Lietuvos paštas ir būtų mokama 2018 metais pasiūlyta kaina, reikėtų beveik 1 mln. eurų daugiau nei pagal šiuo metu sudarytas pensijų pristatymo sutartis.


SADM taip pat siūlo papildyti įstatymo projektą pereinamosiomis nuostatomis – kad iki sutarčių galiojimo pabaigos pensijos bus pristatomos pagal sudarytas sutartis, o pasibaigus terminui jas pristatys universaliosios pašto paslaugos teikėjas.


Remiantis pažyma, šiuo metu įstatyme numatyta, kad pensijos pristatomos „Sodros“ valdybos nustatyta tvarka, suderinta su „Sodros“ taryba. Paslaugas, susijusias su pensijų ir kitų išmokų pristatymu pagal gavėjo gyvenamąją vietą, „Sodra“ perka Viešųjų pirkimų įstatymo nustatyta tvarka.


Tiesa, Konkurencijos taryba šiam įstatymo projektui turėjo pastabų.


„Mūsų siūlymas būtų nepritarti, nes taip apribojama konkurencija rinkoje, kuri jau buvo atverta. Klausimas yra, ar toks apribojimas yra proporcingas. Antras dalykas, mes nematome, kad toks ribojimas ir jo proporcingumas apskritai buvo vertintas, o dabar tokį vertinimą atlikti yra būtina,” – posėdyje sakė Konkurencijos tarybos narė Dina Lurje.

REKLAMA


Tuo metu aplinkos ministras Kęstutis Mažeika sakė, kad „Lietuvos paštas” ne tik išnešioja pensijas, tačiau teikia ir socialinę funkciją.


„Aš palaikau ministerijos poziciją, ir Seimo nariai gali patvirtinti, kad „Lietuvos paštas” teikia ne tik paslaugą, bet ir socialinę funkciją, ką žmonės ir akcentuoja,“ – teigia K. Mažeika.


„Sodrai“ organizavus viešųjų pirkimų konkursus, pensijų pristatymo į namus paslaugas 17 regionų teikia Lietuvos paštas (iki 2019 metų teikė 31 regione), kituose regionuose – konkursus laimėjusios uždarosios akcinės bendrovės „Bastaras“, „Rausidas“, „Godlija“, „Victum“ ir „Verpetynė“. Šią paslaugą gauna apie 200 tūkst. asmenų. Pensijų pristatymo paslaugai teikti iš ,,Sodros“ biudžeto 2018 metais skirta apie 7,5 mln. eurų.


Metų pradžioje viena iš konkursą laimėjusių įmonių „Bastaras“ Vilniuje ir Kaune laiku neišnešiojo pensijų. „Sodra“ su įmone sutartį vėliau nutraukė.