G.Nausėdai įteiktas Lietuvos Prezidento pažymėjimas

G.Nausėdai įteiktas Lietuvos Prezidento pažymėjimas


Išrinktasis šalies vadovas Gitanas Nausėda jau turi Lietuvos Respublikos Prezidento pažymėjimą.


Seimo istorinėje Kovo 11-osios akto salėje šį dokumentą jam įteikė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkė Laura Matjošaitytė.


„Daug atsakomybių reikalaujančiame kelyje linkime kuo didžiausios sėkmės“, - linkėjo L.Matjošaitytė.


Į iškilmingą ceremoniją G.Nausėda atvyko su žmona, kai kuriais būsimos komandos nariais.


„Jaudinuosi ir jaučiu, kad tauta, balsavusi ypač antrajame rinkimų ture, deda didelius lūkesčius, manau, kad deda didelius lūkesčius ne tik į mane, bet ir į komandą, į tas idėjas, kurios buvo išsakytos rinkimų kampanijos metu, gerovės valstybės viziją“, - gavęs Lietuvos Prezidento pažymėjimą, sakė G.Nausėda.


Jis tikisi, kad pavyks rasti kompromisą, sutarimą su pagrindinėmis Lietuvos partijomis.


„Kaip Lietuvos prezidentas norėčiau padaryti viską, kad būtų daugiau santarvės, darnos. Aš už politinį dialogą, už savitarpio pagarbą ir svarbiausia, kad mes niekada neprarastume savo tikslų, savo vizijų ir tvirtu žingsniu žengtume į priekį“, - sakė G.Nausėda.


Prezidento įstatymas numato, kad po Respublikos Prezidento rinkimų rezultatų oficialaus paskelbimo Vyriausioji rinkimų komisija ne vėliau kaip per penkias darbo dienas išrinktam kandidatui išduoda Lietuvos Respublikos Prezidento pažymėjimą.


Išrinktas Respublikos prezidentas savo pareigas pradeda eiti rytojaus dieną pasibaigus Respublikos prezidento kadencijai, po to, kai Vilniuje, dalyvaujant Tautos atstovams - Seimo nariams, prisiekia Tautai.


Naujai išrinkto Respublikos prezidento priesaika planuojama liepos 12 d.


Tą dieną, kai išrinktas Respublikos prezidentas pradeda eiti pareigas, Vyriausybė grąžina jam savo įgaliojimus.