„Pasidaryk pats“ darbams skirti įrankiai: kaip išsirinkti ir ką turėti namuose?

„Pasidaryk pats“ darbams skirti įrankiai: kaip išsirinkti ir ką turėti namuose?


Kiekvienuose namuose kartais atsiranda tokių darbų, kuriems nebūtina samdyti meistro. Smulkūs remonto darbai, baldų surinkimas ar interjero detalių pakabinimas – daugelį šių užduočių galima atlikti savarankiškai.


Ekspertai pataria, kokie įrankiai turėtų atsidurti kiekvieno meistro „pasidaryk pats“ dėžutėje, kad projektų įgyvendinimas namuose būtų kuo lengvesnis.


Plaktukai, vinys, įvairūs atsuktuvai, raktai ar replės yra visiems puikiai žinomi įrankiai, kuriuos greičiausiai pavyktų rasti kiekvienuose namuose. Tačiau technologijoms žengiant į priekį, visur ieškome patogumo, net ir elementariuose įrankiuose. Todėl ketinant atnaujinti savo „pasidaryk pats“ įrankių dėžutę, specialistai apžvelgia, į ką reikėtų atkreipti dėmesį ir išskiria, kokius įrankius verta turėti namuose.


Įrankio maitinimo tipas – pagal kiekvieno patogumą


Esant plačiam darbo įrankių pasirinkimui, galima pastebėti, kad skiriasi ne tik jų funkcijos, bet ir maitinimo tipas. Ekspertų teigimu, kiekvienas įrenginys – elektrinis ar akumuliatorinis – gali turėti savų pliusų, todėl pirkėjas turi apsispręsti, kas atitinka būtent jo poreikius.

REKLAMA


Elektrinis įrenginys paprastai būna galingesnis, jo nereikia įkrauti, jį galima naudoti be pertraukų, tačiau viso darbo metu jis turi būti įjungtas į elektros lizdą. Priešingai, akumuliatorinis įrenginys, neturintis laido, yra patogus tuo, jog jį galima naudoti toli nuo elektros šaltinio. Tačiau jį panaudojus, rekomenduojama įrankį iš karto įkrauti, o jei ketinate įrenginį naudoti ypač dažnai – profesionalai siūlo apsvarstyti papildomo akumuliatoriaus įsigijimo galimybę.


Klientai tiek fizinėse, tiek elektroninėje parduotuvėje domisi akumuliatorinių bei elektrinių įrankių privalumais, pasirenka juos pagal savo poreikius. Akumuliatorinių įrankių pasirinkimą dažniausiai lemia tai, kad vienas akumuliatorius tinka keliems įrankiams.


Universalų akumuliatorių naudojimas keliems įrankiams yra patogus ir praktiškas pasirinkimas. Kartu tai leidžia sutaupyti pinigų, nereikia kiekvienam įrankiui pirkti atskiro akumuliatoriaus. Planuojant atsinaujinti meistro įrankių dėžę, svarbu nepamiršti, kad vienas universalus akumuliatorius gali būti naudojamas tik tos pačios firmos įrankiams.

REKLAMA


Galingumas, patogumas ir lengvumas


Renkantis akumuliatorinį ar elektrinį įrankį, žinovai siūlo atkreipti dėmesį į keletą svarbių techninių duomenų. Jeigu nusprendėte įsigyti gręžtuvą, atkreipkite dėmesį į jo galingumą.


Prietaiso galingumas matuojamas niutonmetrais (Nm). Kuo sukimo momentas didesnis – tuo galingesnis įrankis. Pavyzdžiui, mėgėjiški akumuliatoriniai gręžtuvai turi apie 15-50 Nm, profesionalūs gręžtuvai – 50-115 Nm, o smūginių suktuvų sukimo momentas siekia 150-220 Nm.


Jeigu renkatės akumuliatorinį įrankį, tuomet reikėtų atkreipti dėmesį į akumuliatoriaus talpą. Ji matuojama ampervalandėmis (Ah), kurios parodo, kiek laiko akumuliatorius gali dirbti pilnai įkrautas. Kuo rodiklis didesnis, tuo akumuliatorius ilgiau dirbs.


Specialistų teigimu, optimaliausia akumuliatoriaus talpa mėgėjiškam darbui – ne mažiau 1,5-2,0 Ah, o profesionaliam naudojimui – bent 4,0 Ah. Tačiau reikia nepamiršti, kad kuo didesnė akumuliatoriaus talpa, tuo sunkesnis gali būti įrenginys. Prietaiso svoris neretai turi įtakos darbo ir transportavimo patogumui. Pastebima, kad mėgėjiški įrankiai dažniausiai yra lengvesni už profesionalius.


Gręžtuvas: meistro pasirinkimas Nr. 1


Tiek elektrinis, tiek akumuliatorinis gręžtuvas yra neatsiejamas nuo „pasidaryk pats“ darbų ir turėtų būti kiekvieno meistro įrankių dėžėje. Tačiau gręžtuvas naudingas ne tik skylėms gręžti – pritvirtinus atsuktuvo antgalį, galima ir greitai įsukti varžtus. Taip mažiau apkraunamas riešas, nei naudojant paprastą atsuktuvą.Neretam gali kilti klausimas – kokį gręžtuvą rinktis? Jei pagrindinė jūsų užduotis namuose išgręžti dvi skyles, kad galėtumėte pakabinti paveikslą ar lentynėlę, tuomet specialistai rekomenduoja rinktis akumuliatorinį gręžtuvą. Jie tinka gręžti akytą betoną, keramiką, metalą, medį, plastiką, gipso kartoną ir kitas namuose sutinkamas medžiagas.


O norint be vargo išgręžti akmenį, betoną ar mūrą, reikalingi specialūs gręžtuvai. Vienas tokių – smūginis gręžtuvas, turintis kalimo funkciją ir galintis įveikti tvirtas medžiagas, tokias kaip betonas ar akmuo. Gera žinia, kad smūginio gręžtuvo funkciją galima išjungti ir įrenginį naudoti kaip įprastą gręžtuvą.


Renkantis gręžtuvą, rekomenduojama įsivertinti, kur jį naudosite, tačiau primena, kad turėdami kelis gręžtuvų rinkinius, būsite pasirengę imtis bet kokio – mažo ar didelio projekto namuose.


Smūginis suktuvas: didelėms darbų apimtims


Reikia susukti baldus ar sumeistrauti terasą? O gal pritvirtinti grindų dangą ar gipso plokštes? Tokiems darbams ekspertai siūlo naudoti smūginį suktuvą, kurio pagalba galima lengvai ir greitai įsukti didelį kiekį varžtų.


Kodėl rekomenduojama rinktis smūginį, o ne paprastą gręžtuvą. Ši funkcija leidžia paprasčiau atlikti darbus sunkiai pasiekiamose vietose. Sukant varžtus, nereikia naudoti visos kūno jėgos, darbą atlieka pats įrankis.


Kiekvienam meistrui yra svarbus įrenginio ilgaamžiškumas, kokybė ir patogumas. Norint išvengti galimų papildomų bet kurio įrankio taisymo išlaidų, ekspertai pataria pasidomėti garantinėmis priežiūros sąlygomis. Kuo ilgesnis garantinis aptarnavimas, tuo ilgiau nemokamai bus šalinami įrankių gedimai ar keičiamos susidėvėjusios dalys. Kai kurių įrankių gamintojai suteikia netgi penkerių metų garantiją, primena specialistai.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 48 (2023)

    Savaitė - Nr.: 48 (2023)