Pavojaus signalas: daugiau nei pusė delta atmainos atvejų – vietinio plitimo

Pavojaus signalas: daugiau nei pusė delta atmainos atvejų – vietinio plitimo


Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad Lietuvoje iš viso registruoti 148 delta koronaviruso atmainos atvejai. Daugiausiai - po 44 atvejus - Vilniaus ir Klaipėdos apskrityse.


Daugiau nei pusė - 56 proc. - žmonių, kuriems patvirtinta ši atmaina, nurodo nekeliavę užsienyje ir nebendravę su iš užsienio grįžusiais asmenimis. Tuo metu, 47 atvejai yra įvežtiniai, dar 17 - susiję su įvežtiniais.


NVSC specialistai primena, kad vakcinos, kaip rodo naujausi moksliniai duomenys, apsaugo ir nuo koronaviruso atmainų, todėl ragina skiepytis tuos, kurie to dar nepadarė. Lietuvoje vykdoma masinė vakcinacija, tad visi asmenys, sulaukę 16 metų, raginami registruotis skiepui internetu www.koronastop.lt arba, jeigu nėra galimybės to padaryti, skambinti Karštosios linijos numeriu 1808.


Be to, Europos vaistų agentūrai leidus „Comirnaty" vakcina nuo koronaviruso skiepyti 12-15 metų asmenis, šios amžiaus grupės vakcinacija vykdoma ir Lietuvoje. Registruoti vaikus skiepijimui gali tėvai (įtėviai), globėjai arba rūpintojai.

REKLAMA


Šią savaitę – dar 63 kovonoaviruso delta ir 7 alfa variantų atvejai


Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL), koordinuojanti koronaviruso sekoskaitos tyrimus Lietuvoje, informuoja, kad šią savaitę aptikti 7 B.1.1.7 (alfa variantas) ir 63 – B.1.617.2 (delta variantas) viruso linijų atvejai.


Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VUGMC) laboratorijoje ištirti 47 ėminiai, iš kurių 38 atvejai priklauso delta variantui ir 7 – alfa variantui.


Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų (LSMULKK) laboratorijoje ištirti 26 ėminiai, iš kurių 25 atvejai priklauso delta variantui.


Iš viso iki šiol Lietuvoje, pagal NVSPL koordinuojamą sekoskaitos projektą, atlikta 14 465 ėminių sekoskaita ir aptikta 10 287 B.1.1.7 (alfa), 13 B.1.351 (beta), 236 B.1.620, 8 P.1 (gama) ir 148 B.1.617.2 (delta) variantų viruso linijų atvejai.