Opozicinėms jėgoms nepavyksta susitarti dėl bendradarbiavimo ir lyderio klausimo: LVŽS žvalgosi papildomų frakcijos narių

Opozicinėms jėgoms nepavyksta susitarti dėl bendradarbiavimo ir lyderio klausimo: LVŽS žvalgosi papildomų frakcijos narių


Opozicinėms Seimo jėgoms kol kas nepavyksta surasti sprendimų nei dėl bendradarbiavimo susitarimo, nei dėl opozicijos lyderio. Todėl gausiausios opozicinės „valstiečių“ frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė neslepia, kad žvalgosi kelių parlamentarų, kurie, papildę jos vedamos frakcijos gretas, leistų „valstiečiams“ įgyti dar vieną Seimo vicepirmininko postą. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijai Seime trūksta dviejų narių, kad jie galėtų deleguoti kandidatą į Seimo opozicijos lyderio pareigas.


„Mes bendraujame su Mišrios Seimo narių grupės nariais, dalykiškai. Kalbiname, aiškinamės jų nuostatas, kalbiname ir kviečiame. Bet kiekvienas Seimo narys atstovauja savo rinkėjui, turi savo matymą ir ypač tie, kurie priklauso Mišriai Seimo narių grupei, jie tikrai neįsipareigoja kažkokiai partijai, tačiau pokalbiai vyksta“, – LRT radijui sakė A. Norkienė ir pažymėjo, kad visgi norėtų matyti vieningai dirbančią opoziciją.


„Mūsų tikslas yra konstruktyviai dirbanti vieninga opozicija, nes tik taip mes galime pasiekti, kad opozicijos balsas būtų labiau išgirstas, kad būtų atstovaujama ir Seimo valdyboje“, – teigė ji.

REKLAMA


Tačiau Socialdemokratų frakcijos seniūnas Algirdas Sysas mano, kad trys opozicinės jėgos gali susitarti nebent dėl rotuojamo lyderio. Anot jo, pasirašyti susitarimą tarp politinių jėgų kol kas nėra pagrindo, nes esama nemažų ideologinių skirtumų tarp jo atstovaujamos partijos ir „valstiečių“.  


„Mūsų frakcijos pozicija yra tokia, kad mes neskubame kalbėti apie susitarimus, norime pasižiūrėti, kaip keisis LVŽS ideologinis darbas su Karbauskiu jam pasitraukus. Šiandien tokio poreikio tikrai nematome. Klausimas yra tik dėl opozicijos lyderio“, – LRT radijui teigė A. Sysas, kartu pažymėdamas, kad jei „valstiečiams“ nepavyks surasti kelių prie frakcijos prisijungiančių parlamentarų, opozicijos lyderis galės būti tik rotuojamas.


„Saulius Skvernelis galėtų būti opozicijos lyderiu tuo atveju, jei kas nors iš kokių frakcijų papildytų LVŽS ir surinktų reikiamą opozicijos narių skaičių, kad turėtų opozicijos lyderį. Kitais atvejais gali būti tokia pati situacija kaip praėjusioje kadencijoje – priklausomai nuo narių skaičiaus yra pasiskirstoma ir tada iš kiekvienos frakcijos tam tikram laikui skiriamas opozicijos lyderis. Kitokio varianto aš nematau“, – teigė A. Sysas, komentuodamas ekspremjero S. Skvernelio galimybes užimti opozicijos lyderio postą.

REKLAMA


Pastarąją savaitę opozicinių jėgų galimybes pasirašyti bendradarbiavimo susitarimą komentavo ir „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis. Jis Eltai teigė, kad toks susitarimas šiuo metu įmanomas tik tarp opozicinių frakcijų, bet ne partijų. Pasak jo, jis šiuo metu nesirašytų jokios sutarties su Darbo partijos pirmininku Viktoru Uspaskichu, kuris visuomenei siūlo įsigyti vandens, neva padedančio sukurti imunitetą nuo COVID-19.


Trečiadienį į R. Karbauskio nuomonę sureagavo ir Darbo partijos frakcijos Seime seniūnas Vigilijus Jukna. Pasak jo, dėl tokių R. Karbauskio kalbų tenka tik apgailestauti.


„Kalbant apie bendrą opozicijos darbą tenka tik apgailestauti dėl kai kurių kolegų retorikos ir pasisakymų, kad galimas darbas tik tarp frakcijų, o ne partijų. Noriu pabrėžti, kad Darbo partijoje yra aiški struktūra ir frakcija niekaip savęs neatskiria nuo partijos“, – LRT radijui sakė „darbietis“.