Prancūzijos verslą ypač sudomino neseniai Lietuvoje atvertas žaliasis koridorius stambioms investicijoms pritraukti

Prancūzijos verslą ypač sudomino neseniai Lietuvoje atvertas žaliasis koridorius stambioms investicijoms pritraukti


Ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis sako, kad Prancūzijos verslą ypač sudomino neseniai atvertas žaliasis koridorius stambioms investicijoms pritraukti, kitos Lietuvos siūlomos sąlygos: moderni infrastruktūra, kvalifikuota darbo jėga ir išskirtinis Vyriausybės dėmesys strateginiams projektams.


Kartu su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu į Vilnių atvyko apie 30 šios šalies įmonių su labai konkrečiais tikslais surasti verslo partnerių ir daugiau sužinoti apie investavimo galimybes.


Susitikime dalyvavo Prancūzijos inžinerinės pramonės, baldų paskirstymo, aukštųjų technologijų ir skaitmeninės plėtros, statybų, konsultacijų ir medicinos priemonių gamybos, išmaniųjų miestų, finansinių technologijų, skaitmeninės infrastruktūros, skaitmeninio dizaino įmonių atstovai.


Žaliojo koridoriaus atvėrimo iniciatyvos tikslas – į Lietuvą pritraukti daug darbo vietų sukuriančias ir stambius investicinius projektus įgyvendinančias įmones. Žaliasis koridorius numato kur kas greitesnes ir paprastesnes investuotojo įsikūrimo procedūras.


Užsienio svečiams pristatyti ir sparčiai augantys Lietuvos gyvybės mokslų ir finansinių technologijų (FinTech) sektoriai bei akcentuotos prekybos ir investicijų didinimo galimybės, išnaudojant Prancūzijos, kaip vienos iš tikslinių Lietuvos eksporto rinkų potencialą.


Pagal Lietuvos užsienio prekybos apyvartą, 2020 m. sausio – liepos mėn. Prancūzija buvo 11-oje, pagal eksportą – 14-oje, pagal importą – 10-oje vietoje.


Prancūzija yra 14-ta didžiausia investuotoja Lietuvoje. Nuo 2015 metų iki šiol Lietuva pritraukė 5 Prancūzijos tiesioginių užsienio investicijų projektus.