Policija atskleidė, kiek lietuvių nubaudė dėl karantino sąlygų nesilaikymo

Policija atskleidė, kiek lietuvių nubaudė dėl karantino sąlygų nesilaikymo


Pirmadienį dėl karantino draudimų nesilaikymo nubausti dar 80 asmenų. Lietuviai dėl karantino pažeidimų buvo bausti ir ankstesnėmis dienomis.


Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis antradienį Eltą informavo, kad per pastarąją parą policija gavo 299 pranešimus dėl galimų karantino pažeidimų.


Kaip jau anksčiau minėjo R. Matonis, dažniausiai žmonės informuoja apie galimą saviizoliacijos nesilaikymą.


Vyriausybė nutarė pratęsti karantiną iki balandžio 13 d., t. y. Velykų antrosios dienos. Karantinas šalyje įvestas nuo kovo 16 d.


Karantino laikotarpiu šalies piliečiams draudžiama išvykti iš šalies, uždarytos parduotuvės (išskyrus maisto ir vaistines) bei kavinės. Taip pat draudžiami žmonių susibūrimai, neveikia šalies švietimo, ugdymo įstaigos, gyventojams rekomenduojama dirbti iš namų. Jei būtina išeiti iš namų, rekomenduojama dėvėti kaukes arba respiratorius arba kitas nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.


Šią savaitę įsigaliojo draudimas asmenims parkuose ir kitose atvirose viešosiose vietose lankytis ir būti didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis. Taip pat reikalaujama laikytis saugaus kontakto, prekybos ir paslaugų vietose lankytis po vieną šeimos narį.


Seimas antradienį pritarė siūlymui didinti baudas už privalomojo karantino nesilaikymą. Baudos bus padidintos iki 6 tūkst. eurų.